| ajutor321 a întrebat:

Bună,știe careva niște remedii/tratamente pentru cresterea unghiilor? De preferabil naturale și testate și de voi(sau cunoștințe)... ofer fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fără nicio glumă, te apuci si speli manual, o data pe zi, cu apă caldă, ce vrei (o bluză, niste pantaloni etc), iar apoi cu betisorul de urechi, aplici ulei de ricin, pentru întărirea lor.
Apa caldă/fierbinte înmoaie unghiile, desi grăbeste creșterea, insă, dacă le protejezi cu ulei de ricin se întăresc. Poti folosi și ulei de gătit (călduț, nu fierbinte, dar ai grijă mare fiindca se incalzeste in doua secunde!) torni putin intr-un bol si tii vârfurile degetelor (unghiile) in el, 10 minute.

| ajutor321 explică (pentru floresdemayo):

Tu ai încercat această procedură?

| floresdemayo a răspuns (pentru ajutor321):

Da, am constatat! La mine nu a fost cu intentie...
Dar am stat vreo doua zile cu mâinile tot prin apa, dupa ce am renovat si am observat ce ti-am zis.