| passenger a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa am genele mai "dese" si mai lungi? Uleiul de ricin ajuta?

4 răspunsuri:
| AlexaS a răspuns:

Uleiul de ricin trebuie aplicat în fiecare seară, înainte de culcare, cu ajutorul unui disc demachiant, al unui beţişor folosit în general pentru curăţarea urechilor sau, de preferinţă, cu o periuţă de mascara, pe care ai curăţat-o în prealabil cu apă caldă şi săpun. Poţi folosi acelaşi tratament şi pentru a determina creşterea sprâncenelor.

Ai nevoie de acest tip de tratament timp de minim o lună pentru a observa rezultate, iar uleiul de ricin poate fi înlocuit sau folosit alternativ cu ulei de măsline sau vitamina A uleioasă. Dacă alegi tratamentul cu ulei de ricin, nu e recomandat să te machiezi, pentru ca rezultatele să fie vizibile cât mai repede.
http://www.eva.ro/......28669.html

| Psihoyounger a răspuns:

Evident, te dai cu rimel!

| dariale a răspuns:

Cred ca da si prietenele m-au intentionat s-o fac dar inca n-am facut-o...laughing

succes daca o faci...:*

| Geo_6329 a răspuns:

Da.uleiul de ricin este bun.si pentru par,unghii, gene, sprancene.dar trebuie sa te tii de el.adica sa te dai dim.seara.am incercat si eu.dar ma plictisisem la un moment dat.:d