| nini_3141 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa am un corp de invidiat?love strucklove struck agutati`ma:*!

Răspuns Câştigător
| Joanne a răspuns:

1. Mananca sanatos(mai multe fructe, legume, mai putine grasimi/ prajeli)

2.Bea mai multa apa. Pielea hidratata arata mult mai bine, iti dispar multe din cosuri si mai dai si cativa cm jos.

3. Fa exercitiu fizic. Nu e nevoie decat de maxim 30 de minute pe zi. Poti face 15 dimineata si 15 seara. Cauti pe net unele exercitii pentru zonele in care stii ca ai probleme.

Multa bafta!

8 răspunsuri:
| Sol27 a răspuns:

Sa mananci sanatos
si sa faci exercitii pentru picioare pentru abdomen
sunt articole pe internet cu diverse exercitiiwinking

| Ayna a răspuns:

Cel mai important pentru ca sa nu te atragi la mincare si dulciuri,este sa ai un regim fix de alimentatie.Adica ore fixe,sa presupunem : 7:30; la scoala sa nu manince nimic; la 15:00 si 18:00.Organismul se va deprinde cu acest regim si nici nu vei mai fi atrasa de mincare.Sigur citeva saptamini trebuie sa ai rabdare.Dimineata trebuie sa manince bine(peste,carne dar nu cirnaturi sau grasa,);la amiaza sa manince hrisca,terci si altele din acest domeniu si seara ceva usurel zeama,etc!
Pe linga ar fi bine sa maninci multe fructe si legume!Si desigur efort fizic!
Dar pentru ca sa scapati de kg in plus deja depuse,impachetezi cu sacoshe regiunile problematice si alearga sau danseaza!In fiecare zi timp de o ora sau macar jumatate!Dar vezi,alimenteaza-te sanatos si bine.Nu e o idee buna sa nu maninci deloc.E rau pentru organizm.Dimineata si seara fa cite 15-20 de minute exercitii pentru pres si asezari(cite 50) De dorit sa nu maninci dupa 6.
Si desigur vei avea nevoie de sustinere!Spune-le parintilor despre problema ta si lamureste-le asa ca sa inteleaga.Ca ai kg in plus si vreai sa fii si tu atragatoare(cu toate ca si asa cred ca esti o fata frumoasa)
Rezultatele vor fi imbucuratoare doar ca trebuie sa stii ca undeva intr-o luna nu vei vedea practic deloc schimbari.Aceasta poate sa te faca sa cedezi!Dar nu o face,dupa o luna o sa incepi sa vezi schimbari semnificative!
Succese!

| Ancaaa a răspuns:

Cred ca dupa alimentatie sanatoasa e SPORTUL. Du'te la sala sa alergi pe banda.asta ma chinui eu sa fac de cateva saptamani si chiar are efectwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Sport, sa ai o alimentatie sanatoasa(bogata in fructe si legume) si sa te ingrijesti.

| geoka23 a răspuns:

Pai daca vrei un corp suplu atractiv cu forme extraordinare cum zice
Ela_PuRpLe o alimentare sanatoasa si sai spunem fitness
deci pentru o fata care asi face exercitiile acasa e de ajuns 10 abdomene pe zi pentru ca intr-o saptamana sa faci un abdomen mai plat si scluptat facem extensii si indoiri intr-o parte si intralta pentru incalzire si intinderea muschilor
pentru fese sau posterior cum vreti voi sai spuneti pentru ca la un corp suplu ati trebuie un bosterior bine asezat sai spunem asa ce facem
ne punem pe spate cu mainile pe langa corp ridicam fiecare picior adica pe rand si formam un unchi de 90 de grade daca nu putem il fortam putin cate putin (facem 15 repetari la fiecare picior in fiecare zii
pentru alte exercitii ce sunt accesibile atat pentru brate abdomen si posterior ne asezam intr-un unghi adica cu fundul in sus (scuze expresia) si coboram lent intr-o flotare curbata din corp. alte exsercitii ma gasiti pe id shelby_cobra87 in 120 de zile ati poti face corpul cum vrei tu.

| mesweety a răspuns:

Muuult sport.happy