| anonim_4396 a întrebat:

V-ar placea sa fiti `perfecti`? Gen corp de invidiat, multi prieteni, bani, iubire?!

33 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mi-ar placea sa am mai putine defectebig grin
Atathee hee
De restul pot sa fac rostwinking

| Bacemi a răspuns:

Nu vreau perfectiunea. Dar mi-ar placea sa ajung mai repede la telurile propuse.

| Silvia a răspuns:

Nu.Nu as avea de ce sa ma mai zbat.As traii degeaba. Ce farmec ar mai avea?

| Victoria a răspuns:

Cui nu i-ar placea?

| marrr a răspuns:

Cum am mai zis undeva.perfectiunea nu exista. Daca te crezi perfect, crezi ca altii te considera la fel? Daca ai un corp de invidiat, bani, insa nu ai sanatate te consideri omul perfect? Perfectiunea nu mi-ar placea. M-ar inunda o lume de monotonie. Mi-as dori sa revin la viata mea cea imperfecta ce o duceam inainte.Sa fii perfect e doar o iluzie.Mereu vom dori sa dobandim ceva.Indiferent de cat am avea la momentul respectiv, ne dorim mai mult. din ce in ce mai mult. Mie una imi place sa fiu imperfectahee hee

| anad a răspuns:

De ce nu? Chiar daca le-as avea pe toate as putea sa imi gasesc si lucruri utile de facut.

| anaid a răspuns:

Majoritatea spun nu...eu o sa spun un "da" fara explicatiihappy

| Helvete a răspuns:

Nu. Deloc. Ar fi tare aiurea si plictisitor, eu una asa consider. Nu as mai avea motive sa incerc sa fac ceva, sa schimb ceva, totul ar fi atat de superficial, si nu as mai simti satisfactia unui lucru pe care l-am facut muncind sau orice altceva ce am realizat... Ar fi tare aiurea, parerea mea. happy

| nobody_9468 a răspuns:

Si fericirea?

daca spuneai si fericire iti raspundeam afirmativ, dar hai sa ne uitam la unele vedete care aparent au totul insa pan' la urma dc a murit brittany murphi(cred ca asa se scrie), fiindca lua pastile pentru a slabi si antidepresive si multe vedete sunt pe calea care a urmat'o ea, de ex:amy winehouse, linsday lohan, etc.
deci:arata bine, bani au, prieteni, iubire, cel putin asa se vede, insa de ce crezi ca se drogheaza? n'au afectiunea accea care sa te indrume sa lupti in continuare si practic te face sa lupti doar impotriva sanatatii tale.in droguri si alcool isi gasesc refugiul si nu ele ar trebui condamnate, ci persoanele care nu le ofera afectiune...

singurul lucru pentru care lupt in viata este fericirea(in ea incluzandu'se multelaughing de accea vreau doar fericire), nu bani, nu prieteni multi, chiar crezi ca ai nevoie de prieteni multi? cel putin eu asa vad viata...

baftabig grinbig grinbig grin

| c0rn3l1uss a răspuns:

Da

lolita
| lolita a răspuns:

Perfectiunea nu exista, daca ai multi bani asta atrage de la sine prietenii falsi, daca ai un corp perfect deja ti se urca la cap si cei din jur te considera inganfata. Eu ma multumesc asa cum sunt.

| Adya20 a răspuns:

Defectul perfectiunii este ca nu exista! Nu as vrea sa fiu perfecta dar mi-ar placea sa am mai putine defecte decat acum.Plus de asta daca as avea bani as avea si mai multi dusmani decat acum, nu am nevoie de multi prieteni! Mai bine mai putini si buni decat multi si falsi! Daca as fi avut un corp perfect desi mi-ar fi dorit asta nu as mai fi fost persoana care sunt acumhappy

| Bishop a răspuns:

Aia nu-i perfectiune, dar mi-ar placea ce zici tu pe acolo whistling

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Da, oricui cred ca i-ar place! dar din pacate nu se poate! nu exista pe Pamant om perfect [ :d ]. Putem fi doar noi insune si suntem perfecti pentru cei dragi. Unii nu sunt perfecti, si totusi au corp de invidiat, bani, prieteni si iubire!

| alecs871 a răspuns:

Calule, mananci ovaz?

| DeeaNegrea a răspuns:

La prima vedere as vrea, dar daca ma gandesc ar fi prea plictisitor dupa o vreme.Adica daca ai avea bani, nu ai mai avea pentru ce munci. Daca ai avea toti prieteni pe care ii vrei nu te-ar mai interesa sa cunosti altii.Si tot asa.Eu una m-as plictisi.

| undercovergirl a răspuns:

Daca asta inseamna notiunea de perfect la tine, nu. happy
Pentru mine "perfect" inseamna ceva mai profund, sa tinzi sa fii o persoana mai buna, sa nu ranesti persoanele din jurul tau prin vorbe "grele", sa oferi ajutor persoanelor modeste, sa iubesti cu intensitate si sa daruiesti cat mai mult.
Parerea mea este ca doar astfel de lucruri te pot face un om perfect, restul sunt chestii superficiale happy

| Kassandra1408 a răspuns:

Perfectiunea e plictisitoare - nu cred ca as reista doua saptamani laughing
Este prea subiectiva, parca te constange. Am deveni propri nostri sclavi iar atitudinea fata de viata ni s-ar schimba complet. Nu am avea termen de comparatie si ne-am crea un complex de superioritate fals. Am fi extenuati incercand sa ne pastram aparentele si am avea multe de piersut - I-am face pe altii sa se simta prost cand sunt pe langa noi si incet incet ne-am aliena.

| roox a răspuns:

Cred că doar pentru o zihappy
Pt că dacă viaţa ar fi roz... ce rost ar mai avea să o trăieşti. să siimţi adând bucata de pâine pe care o ai şi pentru care ai muncit o zi întreagă. Caare ar mai fii bucuriile vieţii?

Baftă!

| kally a răspuns:

Sincer, niciodata nu m-am visat perfecta si nici nu mi-am dorit niciodata sa fiu perfecta. Mi-am dorit doar sa fiu fericita, iubita, sa am pace in suflet, sa-i am pe cei apropiati alaturi de mine...asta inseamna pentru mine perfectiune.Si la urma urmei nu ne-am plictisi daca am fii perfecti? Adica e ok.ai bani, ai corpul mult visat, ai iubirea si fericirea dorita, dar in mod automat nu mai esti om pentru ca nu suferi, nu te zbati pentru ceea ce vrei.Perfectiunea dezumanizeaza in mod automat.

| VladyCristian a răspuns:

Sa fiu perfect? In niciun caz. E frumoasa viata asa - cu bune si cu rele. Mi-as dori sa am un corp, nu de invidiat, ci frumos. As vrea sa am parte de o iubire sincera...cat despre bani - nu sunt asa importanti. Nu as vrea sa fiu perfect, ci sa am o viata frumoasa si lunga happywinking

| waXonwaXoff a răspuns:

Nimeni nu poate fi perfect, doar Dumnezeu e, dar aici nu ma refer la muschi

| Mădălina_2296 a răspuns:

Nimeni nu e perfect.
Fiecare e perfect in felul sau,.
Si dp cum am mai zis.BAnii nu aduc fericirea.

:*

M a d U

| Sebby_6032 a răspuns:

Foarte multi vor sa fie perfecti, dar nu se poate..."nimeni nu-i perfect"

| Lawrence a răspuns:

Normal, la cine nu i-ar place!

| JesterRO a răspuns:

Da, da, e tot ce-mi doresc!

| dorincosti a răspuns:

Perfectiunea este un lucru imposibil, nici un om nu este si nu va fi perfect!

| beatriz_1407 a răspuns:

In viata pe care noi o traim nu cred ca se poate intampla asa ceva, nimeni nu e perfect ...si daca ar fi sa fie asa cred ca la un moment dat m-as plictisi... dar toti avem dreptul sa visam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ma gandesc nu pot alege asa ca le vreau pe toateee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca le am pe toate astea si lumea zice ca sunt perfect, in adancul sufletului sunt atatea care imi lipsesc. Doar eu pot intelege asta, restul oamenilor vad doar exteriorul, pe cand sufletul este foarte important atunci cand vrem sa catalogam o persoana ca fiind perfecta.
Dar ce ai spus tu cred ca intra la categoria: Noroc. Pentru ca intotdeauna vei gasi ceva la tine ca sa-ti dai seama ca nu esti perfect.