| habibi2012 a întrebat:

Ce pot sa fac cu unghiile mele cand cresc se rup foarte repede. ajutor

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lipsa de calciu.

| candygirl a răspuns:

Foloseste intaritor de unghii. si dupa ce cresc, da-le macar cu lac de unghii. daca nu au nimic pe ele, se rup mai usor.

| andreutza05_1656 a răspuns:

Eu te-as recomanda ulei de ricin de la plafar si un intaritor de unghii 4 in 1 de la FlorMar

Răspuns utilizator avertizat
| Freaky a răspuns:

Darrio2007 are dreptate. Lipsa de calciu! Nu te da cu lac, pentru ca le faci rau.o sa fie tari numai cat ai lacul pe ele. Iti propun sa iei vitamine.

| Dollicious a răspuns:

Si eu patesc la fel, insa doar daca le am patrate. daca sunt rotunde sunt sanse mai mici sa se rupa
incearca niste intaritor de unghii si ai un pic de grija cand faci anumite lucruri, sa nu le deteriorezi

| deedeelina a răspuns:

Iti recomand Lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 de la Farmec love struck in prima saptamana te dai in fiecare zi, apoi, de 2 ori pe saptamana :X

| klau123ful a răspuns:

Bea lapte
mananca branza, oua
sau ia calciu ce se dizolva in apa sau pastile de baut
de preferat C+D3
fundita?/

| Innuka a răspuns:

Cauta in magazinele naturiste un produs de la firma favisan care intareste unghiile

| Rabbit_6831 a răspuns:

Lac de Unghii

| alexaaaaa15 a răspuns:

Intaritor,, merge