| OnlyDga a întrebat:

Ce pot sa folosesc pentru cresterea parului? Sunt baiat, aporopo.Da vreau sa imi creasca parul mai repede sa mi l pot prinde mai bine. Il pot prinde si acum. Ideea e ca am parul foarte des si imi cade cand ma spal, si de asemenea cand incerc sa incerc sa il periez ramane cam mult. De aceea vreau sa imi recomandati care sa ma ajute atat cu cresterea cat si cu caderea parului

Răspuns Câştigător
| Sindbad a răspuns:

Poti sa ajuti parul cu:
1) Alimentatie sanatoasa, somn suficient, miscare fizica
2) masaj al scalpului
3) masti capilare galbenus ou+ulei (cocos, ricin, brusture)+tonic capilar (dacia plant de exemplu).
4) poate ser capilar (gerocosen sau altii)
Este normal sa-ti cada parul dupa ce te speli. Ar fi bine sa eviti sa te periezi cu parul ud.