| AustralianTeaTree a întrebat:

Ce produse stiti pentru a va face sa aveti un ten frumos la produse naturiste ma refer ( de ex. ulei de masline etc si spune-ti cum se folosesc )

2 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Gasesti aici niste retete f bune si usor de folosit http://spa-acasa.blogspot.com

| helena9206 a răspuns:

Pai stiu cateva care chiar m-au ajutat:
1. Foloseste mierea de albina ( in special cea de mai care este mult mai lichida si fluida) pe post de spuma de dimineata. Deci, iti aplici pe fata o cantitate mica de miere, atyt ca sa simti ca toata fata este acoperita, o lasi cam vreo 2 minute cat timp reusesti sa te speli pe dinti. Dupa care clatesti fata cu abundenta cu apa calduta. Efectul se vede indata, iti ingusteaza porii, iar dupa doua saptamani pielea devine foarte moale "ca mierea" la atingere. Chiar meritawinking

2. Iarasi tine de mierea de albine, poti sa-ti faci propriul scrub, folosind miere si ceva crupe de porumb, ai girja nu freca prea tare.