| Mihaela_2645 a întrebat:

Ce remedii aveti impotriva punctelor negre? Nu stiu cum sa scap de ele.Am incercat cu diferite geluri de curatare, dar degeaba. Am grija de tenul meu, dar nu stiu ce pot face pentru a scapa de punctele negre. Astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| adellina a răspuns:

Se gasesc in supermarketuri sau la farmacie niste benzi care se pun pe zonele afectate, se lasa peste noapte si dimineata le indepartezi cu tot cu punctele negre.

Sau iti faci infuzie fetei cu ceai de musetel pentru a-ti deschide porii, iti invelesti degetele in tifon(servetel) uscat si ti le scoti tu, apoi pui spirt sau ceva sa iti dezinfecteze fata.

4 răspunsuri:
| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Hey eu ma spal cu malai pe fata, te freci bine cu el pe unde ai puncte negre, doare putin dar se duc punctele negre tongue.repeti chestia asta dupa ce apar. pentru ca porii destupati se vor astupa la loc.

| shortcake a răspuns:

Eu am incercat benzile acelea, pentru mine nu au avut niciun efect.
Cel mai eficient este sa ti le indepartezi singura dupa ce ti-ai deschis porii, cum a spus adellina, sau sa mergi la o cosmeticiana happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte importanta consecventa, exfolierea mecanica pe care o faci cu un gel exfoliant ar trebui facuta de cel putin o data pe saptamana. Daca ai cumva tenul normal spre gras e important sa folosesti produsele adecvate tenului tau ( de ex. un sistem purifiant sau de echilibrare a excesului de sebum). Oricum rezultatele nu vor fi de azi pe maine, asta daca nu vrei sa apelezi la serviciile unei cosmeticiene, apoi restul va fi doar intretinerea zilnica ce va depinde numai de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista remediu. Ti le scoti singura sau te duci la cosmeticiana. Daca le scoti singura evita sa pui alcool pe fata. Nu mai suntem in evul mediu al cosmeticii. Pune o lotiune calmanta sau o apa florala, vei evita iritarea.