| dEutSa_8892 a întrebat:

Ce rochite [ pentru oras ] se poarta anul acesta [ nu ma refer la cele elegante, de seara...]

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

In vara asta rochia este la loc de cinste si este interpretata intr-o multitudine de croieli. Cele pentru zi apar in doua forme: 1) rochia-camasa, dreapta sau putin cambrata, cu un sir de nasturi pe mijloc si care, in functie de materialul si imprimeul ales, poate fi clasic-eleganta sau sportiv-casual, relaxata si 2) rochii largi, cu bretele late, care lasa umerii dezgoliti. Cele pentru seara sunt, in general, lungi sau midi, cu multe pliseuri, fronseuri, in stil grecesc, foarte colorate.
In privinta culorilor, se impun albul, nuantele naturale (bej, ecru, ciocolatiu, bronz, kaki, nisipiu, maro inchis), negrul in combinatie cu alb, combinatiile de inspiratie nautica (alb, bleumarin, rosu) si culorile vii, puternice (galben, portocaliu, albastru cobalt, violet, rosu, verde smarald). Totusi, trebuie sa iti aduc aminte ca, atunci cand purtam culori, conteaza mai putin ce se poarta si mai mult ce ne sta bine. De exemplu, degeaba se poarta roz pudrat, daca tie iti stau bine culorile primare.

Sursa www.121.ro,sper ca iti va fi de folos.

| Vyio a răspuns:

Rochitele inflorate, din materale usoare, un pic largi si nu foarte lungi, ca sa poti sa mergi cum trebuie pe strada. De asemenea, cele simple, intr-o singura culoare, cu funde dragute pe ele, sau cele cu buline, alte imprimeuri. Sunt o groaza de modele frumoase, trebuie doar sa ai destui bani sa-ti iei mai multe (sunt sigura ca nu doresti sa te opresti la una).

| giovana a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......_in_bagaj! _? utm_source=newsletter_divahair&utm_medium=email&utm_campaign=from_divahair