| Craazy a întrebat:

Ce sa aleg dintre o placa de intins parul profesionala si o perie rotativa cu uscator de la Babyliss? (Justificati raspunsul)

Dau funda si voturi (la toate raspunsurile)

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Perie rotativa. Motive:
-am una tot de la Babyliss si este foarte buna
-nu dauneaza atat de tare parului
-toata lumea este "innebunita" dupa intinsul parului, cu o perie rotativa poti face mai multe si in opinia mea e mai diferit

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

NIciuna. Mai bine o placa de la Remington sau o placa rotativa Philips. Mie nu imi place firma Babyliss, nu mi se pare ca au produse bune, cel putin placile de par sunt varza si am mai incercat si un uscator destul de scump care s-a stricat in 2 saptamani.

| aligru a răspuns:

Acum depinde de rezultatul pe care il astepti. Eu detin perie rotativa Instyler si placa. Le folosesc pe amandoua, dar rezultatele sunt diferite si anume: placa iti indreapta parul pentru o perioada mai lunga de timp, inclusiv varfurile... si iti lasa parul fara volum, dauneaza parului mult mai mult decat placa rotativa; placa rotativa ofera volum iar varfurile de obicei sunt in vant sau ondulate, iti face parul mai moale, cel putin peria mea rotativa... difera! daca vrei un look zi de zi, foloseste peria, pentru ceva special, placa!
Trebuie sa retii ca ambele dauneaza parului!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa iti iei perie rotativa, cu placa ai mai multe riscuri, se arde mai repede.