| GossipGirl_2226 a întrebat:

Ce sa fac ca sa reziste rujul si luciul mai mult timp pe buze? Macar cateva ore...ca dupa o ora doua se sterg.sad

3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

1. Inainte de a aplica rujul, da-te pe buze cu o picatura de font de ten si apoi putina pudra pulbere. Astfel, culoarea rujului va fi mai intensa, mai mata
si se va mentine pe buze mai mult timp.
2. Da un strat de ruj, dupa care apasa un servetel curat pe buzele tale si apoi mai aplic aun strat de ruj. Este ca si cum ai aplica doua straturi de lac de unghii - culoare maimai intensa si mai de durata.
3. Foloseste un contur de buze. Acesta impiedica rujul sa se scurga. Totusi, alege un contur intr-o nuanta cat mai apropiata de culoarea rujului, pentru ca diferentele mari daun un aspect neplacut.
4. Nu iti musca buzele si nu le umezi in mod continuu pentru ca astfel vei pierde rapid stratul de ruj.

| basexcu a răspuns:

Pai daca pupi ce nu trebuie happy!

| arina_8223 a răspuns:

Cea mai buna metoda este ca sa hidratez buzele cu un ruj hidratant sau poti sa incerci cu miere de albine e foarte buna iar apoi sa aplici font de ten insa fara exagerari.