| Denisa314 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de pistrui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incepe prin a-ti prepara o infuzie de soc, pe care o vei folosi dimineata si seara pentru a curata tenul. Dupa ce te-ai sters cu aceasta infuzie, asteapta sa se usuce si apoi clateste cu apa calduta. Infuzia de soc poate sa fie alternata cu infuzie de patrunjel care diminueaza pistruii precum si petele maronii de pe fata si pe care o vei aplica in acelasi fel, lasand-o mai intai sa se usuce.
De asemenea, efect garantat asupra pistruilor il are telina:
fierbe cateva frunze de telina si aplica cataplasme cu acest produs in zonele cu pistrui. Zeama de lamaie reprezinta si ea un remediu pentru aceasta problema. Se poate folosi zeama ca pe o lotiune cu care sa freci pistruii sau poti sa folosesti miezul intreg, fara a mai stoarce lamaia.
Te pup!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce să scapi de frumuseţea de pistrui?

| Adelina004 a răspuns:

Fara rezultate...iti zic din propria experienta sigh Degeaba incerci chestiile de mai sus si inca un sfat sa nu cumva sa te dai cu zeama de lamaie pe fata (o va strica tot si te va ustura ingrozitor) crede-ma :*

| Anonimaa77 a răspuns:

Sucul de păpădie obţinut din flori şi tulpini pisate se amestecă cu aceeaşi cantitate de suc de lămâie şi miere, la care se adaugă argilă verde, până se obţine o pastă moale. Se aplică pe faţa curată şi se îndepărtează prin fricţionare cu degetele umede, iar resturile se spală cu apă călduţă. Această mască se poate aplica de 3-4 ori pe săptămână.

Cu morcov ras se face o mască pentru tenul afectat de pistrui. Efect împotriva pistruilor are şi sucul de morcovi, care se poate aplica pe faţă prin tamponare.