| vladaBk a întrebat:

Ce sa fac imi spal parul peste fiecare 2 zile si parul meu tot arata murdar am incercat diferite masti si samponuri ce ma poate ajuta poate cineva stie multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| purplestar9494 a răspuns:

Este gras fiindca il speli foarteeee des.Incearca sa nu il mai speli asa des ci odata la 5 zile si peste cateva saptamani vei vedea rezultate.De asemenea nu folosi balsam(daca folosesti) decat la varfuri daca aplici si la radacina parul se va ingrasa. Poti folosi lamaie, otet, sau infuzie de menta. Aplici pe par inainte de spalare stai vreo 1-2 cu ce iti aplici pe cap si apoi te speli in cateva saptamani vei vedea rezultate!

| AndruCriistina a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Si multi mi.au zis ca sa numai ma spal asa des pe cap, sa stau in casa cateva zile... dar nu pot rezista. Foloseste samponul H&S cel de citrice. Nu folosi balsam sau masca pentru par. Daca ai si matreata samponul acesta te va ajuta sau te poti da si cu otet, uleiul de masline te ajuta sa numai ai parul asa ars, la fel sa numai folosesti placa de par sau feon pentru uscat, pieaptana-ti parul foarte usor cu o perie nu pieaptan, la fel cand iti faci baie si ai spuma in cap maseaza-ti parul usor, moale. asta te va ajuta sa iti si creasca parul, tunde.ti varfurile odata la 2 luni, foarte putin este chiar bine.
Ti-am dat cateva sfaturi sa ai un parul sanatos si cat de cat bine. :*

| 78buc a răspuns:

Daca te speli atit de des nici nu are cum sa para murdar.Parul nu trebuie spalat asa des.Cam de 2 ori pe saptamana e bine.Sinu va arata asa.Lasa asa citva timp nu esi din casa si incearca sa-l adaptezi la 2 spalaturi, apoi vei arata bine

| marilena90 a răspuns:

Buna!
Eu am auzit ca daca te speli bicarbonat de sodiu, acest aspect de murdar dispare.
Sper sa te ajute
FUNDITAA :O3?