| anonim_4396 a întrebat:

Hello,fetele! Sper ca ma puteti ajutasad. Am probleme cu parul,se ingrasa foarte repede,il spal odata la doua zile,am incercat masti,dar degeaba. Deci, un sfat ceva? sad

Răspuns Câştigător
| AmanoYuno a răspuns:

Ulei de ricin de masline si unt de sheahappy

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Foloseste samponul de la garnier cu alo vera, este foarte bun, si incerca sa ti parul prins pentu a nu se vedea ca e gras si sa il speli la 3 zile. De asemnea sa nu dai cu balsam la radacina.

| SweetSecrets a răspuns:

Hey! In primul rand foloseste un sampon pentru volum spre exemplu:
http://www.garnier.ro/......truct.aspx

Cand te usuci cu foehnul, tine capul in jos si usuca-te asa pentru a castiga mai mult volum:).

Nu incarca parul cu prea multe produse de styling pentru ca asta il va ingrasa.

Vad ca unii ti-au spus sa te dai cu balsam la radacina, dar eu te sfatuiesc sa-l aplici doar la varfuri:-*

Sper ca te-am ajutat;;):*

| Roxana110824 a răspuns:

Pai nu il mai spala asa des. Lasa-l o saptamana doua si spala-te doar o data pe saptamana, maxim de doua ori. Eu ma spal de doua ori pe saptaman uneori 3, dar foarte rar. Si poate nu e bun samponul. Si mie mi se ingrasa repede si am inceput sa folosesc : nivea pentru volum si e foarte bun. Incearca! Funda?

| Letty03 a răspuns:

Parul tau se ingrasa deoarece il speli odata la 2 zile. eu zic sa folosesti Aloe Vera

| Ronnii33 a răspuns:

Pai, in primul rand, daca te dai cu balsam incearca sa te dai doar la radacini.In schimb, poti intreba vanzatoarea de la supermarket daca au tratamente special pentru acest lucru, sau chiar la farmacie.

| marinaandreeadragomir a răspuns:

Spala-te in fiecare zi.Zic si eu sau daca nu merge asa fa inversul adica spala-te o perioada mai rar si vezi ce se intampla, incearca sa gasesti samponul potrivit parului tau si renunta la tot ce actioneaza cu caldura(placa, feon) si nu folosi fixativ si spreiuri de par.