| maayan a întrebat:

Ce sa fac sa am parul mai stralucitor? Imi puteti recomanda niste tratamente facute in casa? Multumesc!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dupa ce iti speli si clatesti parul, clateste pe lungime (deci nu pe scalp) cu apa rece. Asa cuticula ramane inchis si straluceste. Cand il usuci nu il freca cu prosopul ci doar tamponeaza gentil. De asemenea poti incerca sa folosesti produse speciale pentru stralucire sampon, masca si balsam. Eu am si un spray, schwarzkopf care aduga stralucire parului.

| CezaraCorina a răspuns:

Incearca cu galbenus de ou, otet, ulei de masline sau cu rodie