| EvangelineDS a întrebat:

Funda cine-mi spune cat mai multe tratamente pentru parul gras cu ulei de masline (verzi) (facute-n casa)

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Pentru parul gras este contraindicat uleiul de masline.

Eu iti recomand tratamentele cu citrice. Storci ce citrice ai prin casa (lamai, portocale, mandarine etc) si iti aplici sucul lor natural direct la radacina firului de par. Il lasi sa actioneze 15-20 de minute, dupa care te speli pe cap fara sa aplici si balsam.

| EvangelineDS explică (pentru AndraNicoleta):

Multam' fain. se poate folosi si un singur fel de citrice? si doar la radacina sau si pe restul parului? (scuzee sunt cam grea de cap la ora asta)

| AndraNicoleta a răspuns (pentru EvangelineDS):

Poti combina sucurile intre ele cum vrei tu sau poti aplica un singur tip. Eu iti recomand lamaia si kiwi. Te va manca putintel capul, insa chiar are efecte.

Te poti da si pe toata lungimea firului de par, insa ti se va aspri parul si va fi mai dificil de descurcat.

Mult succes!