| puffy999 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se murdareasca parul asa repede, dupa 2 zile trebuie sa il spal

4 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Cauta un sampon bun care te scapa de sebum fara sa iti usuce parul. Intreaba la un salon sau la farmacie/dermatolog.

Evita sa iti atingi parul sau sa il piepteni des.

Taie-ti varfurile din cand in cand.

Nu mai folosi placa/ ondulator ( presupun ca esti fata)

Spala-l o data la 3 zile. cu cat il speli mai des cu atat va deveni mai murdar/uleios. Daca e urat atunci poarta o sapca sau caciula cat timp mai e frig afara

Niciodata sa nu aplici balsamul/masca pe radacini

| coolboy22 a răspuns:

Schimba samponul.

| FataTimida a răspuns:

Asa si eu. Poti ca sa il limpezesti cu otet te ajuta si mi se pare ca ai mai mult volum si e mai moale (Eu asta fac) in rest nu stiu ce ai putea face, deoarece pielea elimina mai mult sebum ceea ce duce la ingrasarea parului, poate sunt sampoane pentru asta :* happy