| Roxanaaaa a întrebat:

Ce sa fac sa scap ce cearcane?(metode naturale, masti, etc.) Dau funda si vot! Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Inmoaie 2 tampoane de vata in lapte rece, pune-le pe ochi. Asteapta 10 min. si clateste cu apa rece. Poti sa-ti pui si felii de castravete si sa stai 6-7 min. cu ele. Odihneste-te si dormi mai mult! Cam de asta sunt cauzate cearcanele. Mai poti sa pui 2 linguri ( nu de lemn!) la congelator timp de 2-3 min. si apoi sa stai cu ele 8 sau 10 minute. Ochii tai vor parea mai odihniti.

4 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Dimineata,curata un cartof mic si taie doua felii din el. Aplica-le pe ochii si tine-le timp de 5-10 minute.Vei vedea ca vei parea mult mai odihnita.Iar daca repeti acest gest in fiecare dimineata, ochii tai vor uita definitiv de anticearcan. big grin

| Deutzeuh a răspuns:

Buna frunusico... pune felii de castraveti pe ochi.in jur de o saptamana nu se vor mai vedea.continua pana cand nu vor mai fi:*

| MisDia a răspuns:

Buna!
Poti sa dormi mult,sa folosesti creion anti cearcan, fon de ten, pudra.
Bafta!

| Frunziix3 a răspuns:

Poti folosi o crema pentru pete si pistrui.
Sau intreaba un farmacist.
Sper ca te-am ajutat