| HellBlade a întrebat:

Ce sa mananc sa nu ma mai ingras( sa ma mentin la 58-59 kilograme). Am tinut un regim si acum as vrea sa ma mentin la aceasta greutate. Poate daca ma-ti ajuta cu niste regimuri/alimente care ar trebui sa le mananc ar fi excelent. Funda+Vot!

8 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Salut,
fiecare are cate un sfat pentru mama ta, dar fie ca vorbim de discocieri, fie ca eliminam dulciurile sau mai stiu eu ce aliment din regimul alimentar nu ne va fi de mare folos daca nu combinam toate acestea cu ceva sport.
Ca sa fie mai usor puteti sa faceti impreuna jogging atunci cand este timp. Sportul are o mare importanta in mentinerea greutatii.
PS : Ah, era sa uit, fara paine, deloc.

| aryana1991 a răspuns:

Evita painea sport multe legume si fructe nu manca dupa ora18

| KnifeWrench a răspuns:

Nu trebuie sa tii un regim anume. Iti recomand in schimb exercitiile fizice pentru a te pastra in forma si a fi sanatos.
De exemplu, poti sa iei cartea de gramatica de clasa a IV-a si s-o rasfoiesti pana simti oboseala. Faci o pauza de 10 minute si repeti exercitiul. Cu putin noroc, o sa inveti si ceva din ea.
Succes!

| HellBlade explică:

Mda.am pus aceasta intrebare pentru mama mea dar voi o luati in bataie de joc.Mda serios nu am cea mai stralucita gramatica nu-s la ora de romana."Daca as vrea, as avea o gramatica mai buna mentionand faptul ca sunt clasa a VII si nu a IV a cum afirmi tu."

| KnifeWrench a răspuns (pentru HellBlade):

In acest caz, cu atat mai grav ca nu o ai sau nu o arati!

| HellBlade explică:

Knife chiar nu ai alta treaba decat sa umpli pe siteu TPU ca sa corectezi greselile altuia.Ai putea sa te numesti Corector TPU.Te admir ca ai o gramatica destul de stralucita dar nu pentru asta e intrebarea daca ai un raspuns util te rog sal scrii.Gramatica mea nu e treaba ta.Si sincer daca as sta sa ma uit dp fiecare cuvant si sa imi aleg cuvintele potrivite nu as mai vedea o diferenta intre scoala si calculator internet.Multumesc pentru raspunsuri sper ca o sa fie foarte utile:*:*

| KnifeWrench a răspuns (pentru HellBlade):

Amice, regulile TPU (dar regulile sunt pentru fraieri, nu?) zic asa:

"Prin "raspunsuri neconforme" ne referim la
postari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc);"

Ideal ar fi ca limba romana pe care o inveti la scoala sa o folosesti si in viata de zi cu zi, fara sa faci vreun efort, ca asta e limba oficiala in Romania. Sigur, gramatica ta nu e treaba mea, dar ma gandesc cu ingrijorare ca intr-o zi o sa ajungi si tu sa ingrosi randurile profesionistilor din tara. Un pic respect pentru limba ta materna nu cred ca strica!

| andaua a răspuns:

Pai in primul rand grija mare la ce mananci si cum asociezi alimentele. Nu combina cartofii cu carnea, urmareste caloriile pe care le consumi intr-o zi(nu mai mult de 2000, eu nu depaseam 1500, pe cat posibil), si alt pont important, respecta orele de masa si nu maca dupa 18:00.Fructele si legumele sa nu-ti lipseasca si nici cantarul saptamanal.Succes