| RoxutzaDragutza a întrebat:

Deci pentru inceput vreau sa ma ingras cam vreo 10 kilograme dar as vrea sa ma ingras repede deci sa nu dureze un an doi cum as putea? ce as trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Mai...daca mananaca numa fast-food si chipsuri zilnic o sa se imbolnaveasca. Crede-ma si eu vreau sa ma ingras vreo 5 kile dar incec sa evit fast-foofdurile. Sfatul meu:

Poti manca saptamanal fast-food daca vrei si chipsuri ori de cate ori ai bani si iti este pofta. Respecta cele trei mese principale ale zilei: mananca consistent si multa paine. Intre cele 3 mese sa ai intotdeauna cate o gustare doua: un iaurt, o banana, ciocolata, ce vrei tu. Nu manca inca din prima zi asa de mult, deoarece s-ar putea sa ti se faca rau. Mananca zilnic, treptat, din ce in ce mai mult, astfel stomacul o sa ti se mareasca si o sa-ti fie foame mai des. Nu uita ca trebuie sa faci si miscare. Deoarece daca mananci mult s-ar putea sa faci burtica, solduri si celulita, si nu cred ca vrei asta. Bea zilnic apa multa si fa seara macar cateva abdomene si exerciztii pentru picioare.

Mananca si dupa ora 22 23 24. Printre alimentele cu multe calorii se gaseste: painea, alunele, painea cu unt (crede-ma da rezultate), bananele, iaurtul, fast-food, pastele, mezelurile, cartofii prajiti, etc.

Bafta! :*

| ROB3RT89 a răspuns:

Multa paine si cat mai mult dupa orele 22-23happyIn cursul zilei,incerca nu faci miscare dupa ce papi, nu uita, cat mai multa painehappy

| Jameson a răspuns:

Sa bagi bine seara.

| pcris a răspuns:

Asta tine de metabolismul tau si este cam dificil sa il modifici. Mergi prima oara si intreaba medicul de familie care iti poate da sfaturi avizate.

| Bez3a a răspuns:

Mancare nesanatoasa. fast food mc kfs shaorma.

| NoNameGee a răspuns:

Exista niste prafuri in farmacii care se fac cu lapte. au toate vitaminele si multe kcal de care ai nevoie in cazul tau. nu mai stiu exact cum se numesc dar te poti informa mai mult in farmacii. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte usor!
Deci trebuie sa mananci o luna cartofi prajiti si alte chestii fast-food, in fiecare zi.
Chipsuri de 2-3 ori pe zi, cola si sprite in loc de apa
Sigur o sa te ingrasi
cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist si iti va da el raspunsurile. probabil, dupa cate am mai vazut pe aici pe TPU diferite "solutii" date de diverse pers nespecializate cum sa mamanci gras, multe dulciuri si chestii din astea. in fapt ei negandindu-se la efectele negative pe care le produc asupra inimii, stomacului. opinia mea sincera mergi la medic multa sanatate!

| justagirl2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa nu mai copiezi rasp altora. daca ai un sfat da l din proprie initiativahappy

| CrisuuMcQueen a răspuns:

Fast-food-ul la putere! Si sa mananci dupa ora 22! Asta ingrasa cel mai mult! funda? :*

| andra100 a răspuns:

Mananci un **** pe zi cu o bucata de paine crede-ma te vei ingarasa 10 kg pe luna

| Tgv_Andreea_1990 a răspuns:

Vreau sa mai ma ingras cam vreo 10 kg va rog ajutati-ma ce as putea sa mananc?