| deel a întrebat:

Ce sampon bun imi recomandati pentru parul GRAS? Am incercat cam tot ce e comercial si nimic nu a dat roade...a doua zi deja incepe sa se ingrase. Vreau ceva profesional si mai ieftin daca se poate happy multumesc!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la salon și cere acolo un șampon pentru păr care se îngrașă repede.
Pa, pa.

| danielaxyz a răspuns:

Samponul bio de la Krauter pentru par gras, are 500 ml si e ieftin, il gasesti la plafar
http://www.sfatulmedicului.ro/......a-bio_7959

| nonameih0000 a răspuns:

Raspunsul Samponul bio de la Krauter pentru par gras, are 500 ml si e ieftin, il gasesti la plafar
http://www.sfatulmedicului.ro/......auter-ctau aici...

| blueheart a răspuns:

Samponul pentru par gras cu argila Cattier. Cred ca pretul e 40 lei

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti samponul sebum control din gama Gerovital Plant Tratament
Având un pH fiziologic, şamponul asigură o degresare blândă a părului. Reţeta şamponului se bazează pe Sebaryl - un complex obţinut prin biotehnologii avansate, care reglează activitatea glandelor sebacee şi astfel se reduce hiper-secreţia de sebum.Se recomandă utilizarea lui sistematică, prin şamponare de două ori, o dată la 4-5 zile.Folosind şamponul împreună cu fluidul Sebum Control se va observa îmbunătăţirea aspectului părului gras, reducând frecvenţa spălărilor cauzate de aspectul „murdar" al părului.
De asemenea, recomandam sa folosesti si serul sebum control din aceiasi gama (http://farmec.ro/produse/par/ser-sebum-control-75.html) După fiecare spălare cu Şamponul Sebum Control ştergeţi bine cu prosopul şi aplicaţi la rădăcină serul, fără să-l limpeziţi. Masaţi uşor scalpul aproximativ 3 minute pentru absorbţia principiilor active şi stimularea metabolismului celular sănătosDupă fiecare spălare cu Şamponul Sebum Control ştergeţi bine cu prosopul şi aplicaţi la rădăcină serul, fără să-l limpeziţi. Masaţi uşor scalpul aproximativ 3 minute pentru absorbţia principiilor active şi stimularea metabolismului celular sănătos. După fiecare spălare cu Şamponul Sebum Control ştergeţi bine cu prosopul şi aplicaţi la rădăcină serul, fără să-l limpeziţi. Masaţi uşor scalpul aproximativ 3 minute pentru absorbţia principiilor active şi stimularea metabolismului celular sănătos. După fiecare spălare cu Şamponul Sebum Control ştergeţi bine cu prosopul şi aplicaţi la rădăcină serul, fără să-l limpeziţi. Masaţi uşor scalpul aproximativ 3 minute pentru absorbţia principiilor active şi stimularea metabolismului celular sănătos. După fiecare spălare cu Şamponul Sebum Control ştergeţi bine cu prosopul şi aplicaţi la rădăcină serul, fără să-l limpeziţi. Masaţi uşor scalpul aproximativ 3 minute pentru absorbţia principiilor active şi stimularea metabolismului celular sănătos.