| Daiana1992 a întrebat:

Ce sampon si balsam as putea folosi pentru parul gras? Am incercat multe insa a doua zi parul meu incepe sa se ingrase...Va rog sa imi raspundeti doar cei care ati avut si ati rezolvat aceasta problema. Fara remedii de genu' otet, bere si altele.Eu ma gandeam la Nivea, Dove, Eseve...Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca samponul pentru par gras Dove

| Daiana1992 explică (pentru mona):

De el as fi cel mai tentata insa nu am gasit Dove pentru par gras...doar pentru par normal.

| georgiana999 a răspuns:

Eu folosesc masti naturale a am observat ca sampoanele in general ba imi usuca parul ba il lasa tern ba deteriorat( nu zic ca nu folosesc).
Eu folosesc o masca din iaurt si miere de albine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Daca ai parul gras nu e chiar bine sa folosesti sampon pentru par gras pentru ca detergentii acre ii contine sunt destul de periculoasi pentru scalpul tau.

Iti recomand elseve pe roz
Spala parul foarte, foarte bine dar nu usuca! http://www.lorealparis.ro/......gloss.aspx

Sau:
http://www.lorealparis.ro/......light.aspx

Balsam din aceiasi gama si aplica doar la varfuri.

Poti incerca si gama pentru par gras elseve, cea cu multivitamine este foarte buna.

Pa-pa

| assi a răspuns:

Eu folosesc acum samponul de la gerovital SEBUM CONTROL si sunt foarte multumita de elhappy

| anaa5 a răspuns:

Sampoanele de la Garnier Fructis..sunt foarte bune!
http://www.farmec.ro/......ol-74.html sau il poti incerca pe acesta! e foarte bun l'am folosit si eu! sper ca te ajuta! pupicii! funda?

| Daiana1992 explică (pentru anaa5):

Nu primestilaughingca acum cu garnier ma spal dar degeaba.Mersi oricum, probabil ca depinde de la persoana la persoana.