| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi recomandati impotriva caderii parului?

10 răspunsuri:
| clody83 a răspuns:

Sa consulti sfatul medicului: http://www.mujer.ro/imi-cade-parul-cat-de-grav-este Ar trebui sa gasesti cauza inainte de a trata efectele. :)

| fefenaș a răspuns:

Sunt multe metode de combatere a căderii părului: de la uleiul de ricin combinat cu cel de măsline (se frecţionează scalpul cu acest ulei (maxim 30 de picături la o frecţie)), se lasă să acţioneze timp de 2 ore, apoi se spală cu un şampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant şi o mască nutritivă până la soluţie specială ChelStop, Revalid, etc.
Cauza poate fi una hormonală, pe fond se stres, lipsa vitaminelor şi sărurilor din alimentaţie (predomină alimentaţia gen fast-food, chipsuri, coca cola, etc.), vopsirea frecventă a părului, etc.
Pentru a vedea de ce natură este, trebuie să consulţi un medic dermatolog pentru un diagnostic diferenţial şi instituirea unui tratament corespunzător afecţiunii tale.

| Allexandraaa a răspuns:

Da... am uitat sa mentionez ca folosesc placa 1 data - de 2 ori pe luna whistling. Dar mai acum cateva luni o foloseam saptamanal happy

| Allexandraaa a răspuns:

Nu` merge pagina.batting eyelashes

| maresal a răspuns:

Nu folosi placa, spala-te cu ceai de urzica sau frunze de nuc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! http://www.youtube.com/watch?v=Ylek0fT6wyw glumeam nu te supara!

| Maryna98 a răspuns:

Sa te tunzi cheala nu mai cade nici un fir

| Allexandraaa a răspuns (pentru Maryna98):

Raspuns de la o mucoasa de 13 ani :*.

| Gaby07 a răspuns:

Http://www.eva.ro/.........citeste asta iti va fi de folos

| Gaby07 a răspuns:

Cu siguranta multe dintre voi se ingrijoreaza de caderea parului sau de faptul ca el este tocit si lispit de luciu. Reteta recomandata de Raluca Gheorghe de la Salonul Stil preintampina aceste efecte, dar numai dupa o luna de tratament.

Cantitatile indicate in reteta sunt pentru un par mediu. In cazul in care aveti parul mai lung sau mai scurt, adaugati sau reduceti din cantitati. Pentru parul mediu sunt necesare: 6 linguri ulei masline, 5 linguri ulei ricin, 3-4 linguri vitamina A uleioasa, 4 fiole vitamina C si un galbenus de ou. Toate acestea (cu exceptia uleiului de masline si oului) se gasesc in farmacii. Reteta este impotriva caderii parului, regenerandu-l si vitaminizand firul de par.

Mod de aplicare: inainte de baie se uda parul foarte bine, se sterge si se maseaza cu aceasta compozitie, insistandu-se 2-3 minute la varfuri. Apoi se strange parul si se acopera cu ceva (casca sau prosop), lasand solutia sa patrunda timp de 30 - 60 de minute. Apoi se clateste si se spala parul in mod normal. Compozitia se aplica la fiecare spalare timp de cel putin o luna, pentru a se vedea efectele ei. Mult succes!