| anonim_4396 a întrebat:

Ce sampon sa folosesc pentru par sa nu mai fac măreață?

Si de ce nu reușesc să-mi fac parul să stea cum vreau eu? Am parul de vreo 10-12 cm si nu sta cum il pun, nu sta pe spate, nu sta spre stânga, stă spre dreapta... De juma de an il tin într-o parte dar când vreau sa îl pun altfel nu vrea, pur și simplu simplu vârfurile stau spre direcția care vreau dar firul se îndoaie sa spun asa de la mijloc si sta in partea dreapta.
Nu are volum deloc.
Dacă il dau pe spate vine ori într-o parte, ori in față, ce pot folosii sa il fac să stea cum vreau? Feonul e bun? Placa de par?
Am văzut persoane cu parul mai scurt ca al meu care-l modelau cum voiau dar al meu parcă-i lipsit de viață

4 răspunsuri:
| Anonimaaaxgar a răspuns:

Eu mă spăl pe cap cu săpun de casă și nu am mătreață( + face părul mai strălucitor și mai fin) și pentru aranjare ți-aș recomanda o spumă de păr sau ceară Advance Techniques de la Avon. Eu am un păr cam de 35_40 cm și e foarte bună și spuma și ceara

| AnneGirl a răspuns:

Folosește șamponul de la Near adollecente. Eu il folosesc de vreo luna si nu mai am mătreață.
Ca parul sa aibă volum folosește balsamul de la Yves Rocher pentru volum, apoi usuca-ti parul cu capul in jos.Si când e uscat, ca sa stea, îndreaptă cu o placa de par buna.
Eu așa fac si da rezultate.
Ps: O placă buna are in chestiile alea albe(nu stiu cum se cheamă) au cheratina. Așa nu mai ai grija pana la urmatoare spălare.

| Mary0905 a răspuns:

Eu îți recomand șamponul SelSun Blue și jos scrie anti-dandruff shampoo. M-a costat 120 de lei (știu scump) dar merita toți banii! După 2 folosințe nu am mai avut mătreața 3 săptămâni! (Plus ca e și albastru big grin )

| Birtoc_Marianne_1988 a răspuns:

Impotriva matretii poti sa pui in sampon un pic de praf de copt! la mine a functionat.bafta