| BeYoU a întrebat:

Ce se intampla cu parul tau dupa ce il decolorezi si vopsesti? i se va schimba textura?

5 răspunsuri:
| floriilegale a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi va pierde din naturaletea lui, se va arde si dupa minunatu proces trebuie sa iti tunzi varfurile fara comentarii.
Orice prostie care ne'o punem in cap : vopsea, nuantator, decolorant, apa oxigenata etc.
Iti recomand sa iti cumperi o masca de la farmacie pe care sa o aplici dupa vreo 2 zile, ai o maxa la vopsea.

| Andrei233 a răspuns:

Nu.Se va subţia.

| LadyDdi a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte.
In general, cam orice chimicala aplicata pe textura parului dauneaza in vreun fel; tot ce conteaza este sa il intretii cu alte chimicale care au rolul de a-l proteja de restul chimicalelor si asa mai departe.
Decolorarea de obicei, usuca firul de par, il arde, orice termen vrei sa folosesti si il face fragil, automat trebuie sa ai grija sa-l mentii hranit cu balsam, sampon. La vopsit, insa, nu stiu exact cum sta treaba cu transformarea texturii parului.

| marya_8267 a răspuns:

Binenteles ca se va schimba nu sti la ce iti supui parul facand astfel de lucruri...happy