| ScottishPrincess a întrebat:

Ce se mai poarta in materie de haine la fetele de liceu? Am observat ca in general poarta haine largi, haine sport si un fel de blugi largi. Imi puteti spune cum se numesc acei blugi largi?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

A revenit moda anilor 2000, cauta y2k fashion.Din moment ce am crescut cu ea, nu imi place deloc.laughing Ma gandesc daca sa imi fac stoc de blugi cu talie inalta, fiindca peste un timp nu se vor mai produce si nu vor mai fi usor de gasit, la fel cum s-a intamplat si inainte.Modelul cu talie inalta intra la eticheta mom jeans, din anii 80-90.Asta dovedeste ca moda este ciclica, se repeta cam la fiecare 20 de ani.In magazine poti intreba de blugi evazati/cu talie joasa si croi larg, sigur vei gasi ce cauti.