| allepurple a întrebat:

Ce sfaturi aveti pentru a scapa de transpiratia faciala cam abundenta? Exista vreun produs? Mai este cineva cu aceasta problema? Multumesc, ofer funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| Aiicha a răspuns:

Si eu aceasta problema vara.Eu incerc sa o combat cu servetele umede, am mereu o sticla de apa la mine sa ma hidratez si incerc sa ma feresc de alimentele iuti si fierbinti.Mie mi-a recomdat cineva ceaiul de salvie dar nu m-am putut tine de tratament, are un gust ingrozitor.

4 răspunsuri:
| allepurple explică:

Multumesc de raspunsuri, dar nu sunt deloc grasa, din contra. Iar despre sebum nu stiu ce sa zic. Eu ma simteam umeda, mai mult decat unsuroasa. Am desigur un ten cam gras in zona T ( mixt per total) si folosesc pudra pe zona T. Dar cand mi-e cald ( de ex in troleu) imi pun mana pe fata si sunt uda toata. Transpir destul de abundent si in restul corpului.

| allepurple explică:

Am facut tratament cu ceai de salvie, baut o cana de-a lungul zilei. cu pauze de cate o saptamana. nu cred ca a functionat in proportie prea mare. voi mai incerca si o sa ma duc si la endocrinolog sau asa ceva.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu este transpiratie, banuiesc ca te referi la sebummul in exces care apare pe fata, in special la efort sau in zilele calde. Exista fonduri de ten care mentin ph-ul echilibrat sau reduc cantitatea de sebumm.Ai tenul gras sau mixt, probabil.Foloseste sau pudra cu care sa acoperi zona buclucasa sau servetele uscate cu care sa te tamponezi. Spala-te cu sapun de sulf,foloseste lotiune tonica si o crema pentru piele grasa(in cantitate mica, sa fie absobita bine de piele), foloseste si crema cu protectie solara si nu dormi niciodata fara sa iti cureti fata de impuritati.Crema de noapte sa fie cai mai hidratanta.Sa fii frumoasa! Pa, pa!

| BellyGiggling a răspuns:

Transpiratia faciala?
nu am auzit sa fiu sincera.
poate trebuie sa mai slabesti.
si sa folosesti un servetel daca vezi ca e cazut deoarece se vede foarte naspa daca transpiri dar nu cred ca se numeste transpiratie faciala. adica in restul corpului nu transpiri? mi se pare imposibil.
Oricum inecarca sa slabesti. este cel mai bun remediuhappy
Succes!
Funda?big grin