| baubau_9290 a întrebat:

Ce stiti sa-mi spuneti despre vopseaua aia din hena? Rezista mult timp? Se vede tare? astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Henna este un nuantator natural, si culoarea va iesi de tot dupa un anumit numar de spalari, in jur de 7-8. Este in acelasi timp si un tratament pentru par deteriorat. Adica nu doar iti schimba culoarea (desi exista si henna incolora), ci si iti repara parul, il intareste, il face mai sanatos, frumos, lucios. Pliculetele cu Henna se gasesc in farmacii. Sunt mai multe nuante, vei avea de unde alege. Culoarea va iesi si in functie de culoarea parului tau natural. Daca esti o blonda, vei avea o culoare puternica, aprinsa, insa daca ai un par brunet/saten inchis, parul tau doar se va nuanta un pic spre rosu, oranj sau violet, in functie de ce fel de henna vei alege. Si este fals, ca nu-ti va mai prinde nici o vopsea dupa ce te vei vopsi cu henna. Peste vreo luna te poti vopsi linistita, in schimb culoarea hennei nu prinde foarte bine pe parul vopsit. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://www.ecomagazin.ro/hena-solutia-naturala-de-vopsire-a-parului/. Poti sa dai si tu o cautare pe google si sa afli mult mai multe detalii despre Henna, mai multe parerei de pe forumuri. Eu personal ti-o recomand cu incredere. Numai bine! Succes!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Oana, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

| MissCamelia a răspuns:

Dureaza mult dar nu e pigmentata, doar nuanteaza.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com

| alessia5158 a răspuns:

Am folosit-o odata si din cate imi amintesc, se decoloreaza repede la soare, iar dupa folosirea ei o singura data, nu mai poti utiliza nici un alt tip de vopsea pana cand va creste parul ce nu a fost vopsit!