| bebe21 a întrebat:

Ce tratament sau produs imi recomandati pentru imi creste foarte repede parul?

Răspuns Câştigător
| kiss1 a răspuns:

Incepe prin a bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf. Va stimula cresterea parului. Deconctul din radacina de brusture este de asemenea util, se aplica dupa spalare, masand bine scalpul. Daca nu iti place cum miroase inlocuieste-l cu ulei de nuca de cocos. Lasa-l sa se absoarba in pielea capului si ajuta-l folosind un prosop cald pe care sa il tii pe cap cel putin o ora.

Infuzia din coaja de lamaie are efect revitalizant si da parului stralucire. Taie marunt cojile de la 500 g lamai, pune-le intr-un vas si toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita.

Astupa vasul si lasa-l sa stea circa 3 ore, dupa care iti poti clati parul proaspat spalat.

Ar fi bine sa aplici o masca hranitoare macar de doua ori pe luna ca sa ai un par lung si sanatos.

Pentru ca parul tau sa capete stralucirea pe care ti-o doresti, spala-ti parul cu ceai de plante cel putin o data pe saptamana.

Atunci cand ai mai mult timp la dispozitie, stoarce o mana de agrise intr-o ceasca de lapte si lasa-le sa se mixeze timp de 2 ore, dupa care aplica pe par.

Iti poti face si un amestec de ou cu ulei de ricin. Aceasta masca este foarte eficienta, mai ales cand o lasi sa actioneze aproximativ 40 de minute. Ajuta la cresterea parului si la indesirea lui.

3 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Vitaminele zilnice sunt esentiale pentru cresterea rapida a parului. Ai nevoie cu preponderenta de fier si vitamina B. Timp de doua luni, alege pentru dieta ta zilnica alimente bogate in vitamine si minerale. Spanacul, varza, legumele verzi in general, dar si citricele nu iti vor lipsi in nici o zi.

Evita cafeaua, alcoolul si tigarile o perioada. Somnul de noapte este foarte important si, pentru o perioada nu este recomandat sa pierzi nici o noapte.

Pierderile in greutate afecteaza sanatate parului. Daca te-ai hotarat sa tii un regim de slabit, incearca mai mult regimul de miscare decat cel alimentar, care iti va afecta sanatatea si vitalitatea parului.

Masajul scalpului este foarte important pentru cresterea rapida a parului. Uleiurile esentiale de aloe vera, cocos si rozmarin vor actiona in cateva luni asupra scalpului tau sensibil.

Dupa spalarea obisnuita a parului, maseaza scalpul cu ulei esential diluat in apa, iar efectele se vor vedea din prima luna.

Nu intrerupe tratamentul dupa primele efecte, ci continua pana la sase luni sa ingrijesti delicat podoaba capilara. Vei avea un par sanatos, bogat si stralucitor, iar acest lucru va fi observat de toata lumea.

si mai folosesc unii ulei de ricinoh go on

| medgirl a răspuns:

Eu te sfatui sa ungi parul in fiecare seara cu ulei de ricin(timp de o saptamana). Uleiul de ricin este foarte bun pentru par, nu este scump si il poti gasi in farmacie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin.Costa in jur de 3 lei sticluta.Se gaseste la Plafar sau la farmaciile mari.