| Natalia_3488 a întrebat:

Ce tratamente pot folosi pentru caderea excesiva a parului? Tin sa mentionez ca folosesc ulei de masline si fel si fel de masti Gerovital Plant. dar nu prea sunt incantata. HELP ME!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți recomand o mască de păr pe care o poți face acasă :
un gălbenuș de ou, 2 linguri de ulei de măsline, o lingură de ulei de ricin, o fiolă de vitamina C (întărește părul), câteva picături de lămâie, și o fiolă de vitamina A (dacă dorești să-ți mai crească).
La amesteci bine până se omogenizează și aplici amestecul pe părul curat. Timp de 40 de minute stai cu această mască de păr, iar după aceea te speli normal și clătești cu apă din abundență.
Baftă!

| Shawty a răspuns:

Tratament in casa cu otet. Eu il folosesc de 2 saptamani si fac baie cam de 2 ori pe saptamana. Trebuie doar sa pui intr-o ceasca de cafea mica otet, nu plina, apoi dupa ce ti-ai samponat parul te clatesti cu otetul dizolvat in apa adica il pui intr-un lighean sau ceva si iti pui capul acolo si stai puitn asa nu mult si iti masezi scalpul cu apa aia apoi te si clatesti cu aia si gata. O sa dea rezultate cam dupa 2 spalari. Succes! p.s mirosul se duce peste noapte asta daca faci baie seara.