| dream_8891 a întrebat:

Ce tratamente utile ati urmat contra acneei?
Vreau sa-mi raspundeti doar din experienta personala!
Astept raspunsurile voastre. Va multumesc

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Lorenna a răspuns:

Pai. eu folosesc lamaie... adica. in fiecare seara inainte de a ma pune in pat imi tai o felie de lamaie si dau pe cosuri cu ea.

| SayMeSayYou a răspuns:

Buna.Am avut aceeasi problema. Poti incerca una din cremele: Akne-Syt ( de la ivaterm), Redermyl 7.Eu le-am folosit pe amandoua si au fost foarte bune.Sau mai era un sapun pentru acnee nu mai stiu cum se chema dar il gasesti la toate farmaciile sensiblue poti intreba acolo e in jur de 25 lei. Sper ca te-am ajutat.Succes si sper sa iti treaca acneea ca eu stiu cat e de aiurea sa ai asa ceva kiss

| dream_8891 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, dar nu pot sa dau funda pentru ca e numai una si cred toate raspunsurile sunt utile.

| RapsodieDePrimavara a răspuns:

Probabil esti la varsta pubertatii nu? La fel si eu.De curand am cumparat sapun Dove cu o patrime crema hidratanta.Sunt foarte multumita de el chiar daca il folosesc doar de 4 zile. Pielea fetei e mai catifelata si cosurile aproape au disparut. Poti sa incerci si tu.Sau poti sa incerci sa pisezi o aspirina pe zona cu probleme si cosurile se duc, dar nu foarte repede.

| ladyPEARL a răspuns:

Eu una ti-as recomanda unguentul de galbenele! si da vorbesc din experienta! este foarte foatre bun! succes in lupta cu acneea! funda?!