| delia_6094 a întrebat:

Ce trebuie sa fac cu uleiul de ricin pentru al pune pe cap si sa creasca mai repede? Adica masti chestii si va rog care ajuta la crestera parului.

Răspuns Câştigător
| lulu_5281 a răspuns:

1. Masca cu ulei de ricin

Se recomanda amestecul intr-un recipient a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora. Se recomanda acest tratament de 4 ori pe saptamana.

2. Masca regeneranta si revitalizanta

Aveti nevoie de o jumatate de ceasca de suc de morcovi, un galbenus de ou, 2 linguri de ulei de masline, o capsula de vitamina E, 10 picaturi de vitamina A uleioasa si zeama de la o jumatate de lamaie. Toate acestea se amesteca intr-un recipient iar modul de folosire este similar celui de la masca numarul 1

3 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

E simplu.
Aplici pe părul uscat, de la rădăcină, masezi, lași vreo 3-4 ore să își facă efectul, după care te speli bine pe cap.
happy
Repeți asta de maxim 3 ori pe săptămână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur şi simplu ţi-l întinzi pe păr şi îl laşi ceva timp. Pentru creşterea mai rapidă a părului îţi recomand să îţi faci pe fiecare seară câte un masaj pe scalp.Te va ajută. Baftă!

| yuly04 a răspuns:

As zice sa nu te complici cu uleiuri cu nu stiu ce mai simplu si mai natural ar fi sa dizolvi o aspirina intr-o lingurita de otet sau o lingura mare si o amesteci cu apa pentru clatire sa stii ca mirosul nu ramane iti dispare si matreata iti face parul matasos til intareste creste si etc ii da luciu are multe calitati am incercat si eu de cateva ori si da rezultat dar daca faci asta odata asta nu inseamna ca gata iti creste parul asta trebuie sa faci de mai multe ori