| SuKi2KirAi1 a întrebat:

Ce va spune cuvantul " iubire"? Fiti sinceri si dau fundita

Răspuns Câştigător
| KimEunJung a răspuns:

Iubirea este un sentiment incredibil si fascinant. Cand il/o vezi pe cel/cea pe care il iubesti simti ca ti se zbate inima foarte tare si te simti emotionat/a mai ales cand te priveste. Este extraordinar de frumos.

6 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Inprevizibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Iubirea este ceva plăcut.Să ştii să iubeşti e lucru mare, să ştii să dăruieşti afecţiune, stimă, respect, dragoste.Dar, în primul rând să fii foarte atent cui dăruieşti toate aceste daruri scumpe şi de preţ.
Te pup!

| emag a răspuns:

Cuvantul iubire, nimic special, in ziua de azi "te iubesc" a devenit ca "buna ziua" nu mai are nicio putere, niciun sentiment la baza, a ajuns un cuvant ca oricare altul, chiar daca am iubit si ii spun ca il iubesc, cuvantul nu da niciun fior fara fapte, cum zicea spike in melodia sa "iubirea nu exista, exista doar creduli" "nu exista dragoste, doar senzatie de atasare", nici chiar asa dar cuvantul in sine nu mai valoreaza nimic.

| TomaTamaraTania a răspuns:

As putea scrie romane despre ce inseamna iubirea pentru mine. Din iubire am invatat sa fac cozonaci laughing) Asta ca exemplu.
Oricum iubirea este acel sentiment care te face ca orice sacrificiu sa para usor. Nu stiu cum unii vad asa putin semnificatul iubirii. Cand iti iubesti mama. Sau sotul. Sau copilul. Eu imi iubesc fratii mai mult decat orice pe lumea asta. Iubesc ciocolata si dulciurile, Iubesc cerul. Il iubesc pe logodnicul meu si din iubire pentru el am facut multe chestii care nu mi-as fi imaginat sa fac vreodata. Imi iubesc mata. Iubirea e mult prea complexa ca sa poate fi descrisa in doua fraze. Si iubirea este de multe feluri si mie imi place sa iubesc in toate felurile posibile. Sa iubesti e o arta, o nevoie, o placere. cand ai dezamagiri in iubire si spui ca iubirea e durere si alte idei de genul asta atunci nu stii ce inseamna iubirea. Logic mai gresesti sa-ti alegi persoana potrivita si esti dezamagit. Dar iubire nu e doar eros.

| XxAndreea a răspuns:

Iubire?! Cea mai mare tampenie..pe moment te face s ate simti cea mai fericita si cea mai buna din lume..dar..pff..cand nu se mai simte iubirea intre cele 2 persoane..se ajunge la despartire.iar acea despartire..lasa niste goluri imense..pe care..nici macar timpul nu le poate umple!sad

| crm11 a răspuns:

Dupa parerea mea cuvantul ''iubire'' nu esti tu dar e ea, persoana aceea, care cu un singur zambet sau privire te face sa te inrosesti, te face sa faci lucruri care nu le-ai face niciodata.si in ciuda lucrurilor care el/ea ti le spune tu continui sa ti la el si continui sa faci tot ce poti ca el/ea sa fie fericit/a.