| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul de busuioc chiar este bun pentru tratarea acneei??

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Iti spun eu, nici macar n-are rost sa incerci. Si daca vrei reusi sa obtii o imbunatatire, va fi temporara, nu te va scapa de tot de acnee.
Asa eram si eu, am incercat cam tot ce se poate in materie de leacuri naturiste si tot la dermatolog am ajuns. Daca vrei sa nu te mai chinui atata, du-te direct la dermato ca nu te mananca nimeni. Poti merge la medici care au contract cu casa de asigurari si atunci consultatia e gratis, plus ca iti pot da si mai multe chestii din tratament cu reteta si iesi mai ieftin. Asta e sfatul meu.

| Apollometheus a răspuns:

Ce trebuie sa tii minte este ca acneea este de mai multe feluri si se manifesta diferit la toata lumea. Leacurile babesti functionau si functioneaza in cazul acneei simple, 1-4 cosuri pe frunte si un cos pe barba pe cand nu face nimic sa trateze acneea acuta. Dureaza aproximativ 3 luni pentru ca un cos sa se formeze la suprafata pielii si, daca suferi de acnee acuta, sau ai mai mult de 2-3 eruptii, ai nevoie de o crema care sa trateze problema din radacina. Consulta, cel mai bine un dermatolog, intreaba-l/o daca Benzoyl Peroxide se potriveste tenului tau si incepe un tratament real. Sa scapi de ele repede!

| Ge0rge2001 a răspuns:

Nu