| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul de musetel ajuta la disparitia pistruilor?

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu stiu ca nu, in schimb stiu ca ghioceii( florile) se pun intr-un vas, se storc deasupra 2 lamai, se agita bine si se lasa cateva zile.Se strecoara se pune solutia intr-o sticluta inchisa la culoare si in fiecare seara se freaca zonele afectate cu un tampon de vata pana la estomparea si apoi disparitia lor.Succes!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu cred zeama de la lamaie este buna ...si cumpara aceea crema de la Farmec pentru pete si pistruii asa scrie pe ea nu e scumpa eu am dat 12 lei si e buna decoloreaza pistruiii si previne aparitia altora.se vad rezultate.am folosit-o.pa:*

| simo19 a răspuns:

Ceaiul de musetel ajuta doar la calmarea pielii iritate si doar faptul ca acesta contine pigmenti galbeni iti da impresia ca ti-a atenuat pistruiul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceaiul de mușețel este antiseptic, calmant.
Pentru a scăpa de pistrui trebuie să faci o terapie cu lumină pulsativă (laser) și asta după vârsta de 18 ani.
Pa, pa.