| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul de papadie ajuta la eliminarea toxinelor, respectiv a celulitei? mentionez ca am celulita evidenta, respectiv niste ganglioni la nivelul coapselor! astept raspuns!

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ceaiul de papadie ajuta la eliminarea toxinelor si se foloseste si in combaterea sau tratarea celulitei.
Pentru a scapa de celulita se recomanda urmatoarea reteta: 1-2 lingurite de papadie uscata uscata la o cana de apa fierbinte, se lasa 10 minute, se strecoara, apoi se adauga o felie de lamaie si se bea infuzia neindulcita.
Deasemenea, trebuie sa consumi multe lichide (apa plata si ceaiuri de plante, neindulcite), peste 2 l pe zi si sa faci exercitii fizice in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cazul unei celulite cronice, trebuie, neaparat, sa consulti un medic,"leacurile" de zi cu zi nu mai au nici un efect.sistemul limfatic are de suferit, drenarea este mai inceata si evident, fibra de colagen nu se mai poate dizlova decat cu ajutorul unui tratament adecvat.in cazul unei celulite cronice, masajele sunt contraindicate, daca nu sunt facute cu ajutorul unor specialisti, si nu ma refer la cabinetele de cosmetica. celulita cronica da dureri continue, suportabile dar deranjante.asa ca... fuguta la medic!

| moldovancata a răspuns:

Vrei sa scapi de celulita contacteazama si iti ofer un produs care garanteaza ca dai 1 cm jos la utilizare si elimina si aspectu de coaja de portocala si daca in 30 de zile nu esti multumita mil inapoiezi si primesti toti banii inapoi...ast sa ne auzim sal