| IrinaAniri a întrebat:

Ceaiul verde te ajuta sa slabesti? cand este cel mai recomandat sa il beau?

15 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Ceaiul nu ajuta la nimic scump-o, trebuie sa reduci din cantitatea de mancare zilnica si sa practici sport.
Daca alergi vreo jumatate de ora / o ora pe afara in fiecare zii de dimineata si seara va fi foarte bine.

Practica asta acasa :
http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc

http://www.youtube.com/watch?v=dz0oFaVGuh4&feature=endscreen&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=iZQ9_c4yiwY&feature=fvwrel&NR=1

Succes si O seara placuta! :)

| Arsenie_Daria_2000 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Ba da, ajută atâta timp cât mănânci cât de cât sănătos, şi faci sport.

| IrinaAniri explică:

Scuze categoria...
si ce alte alimente mai ajuta la slabit?

| DimLight a răspuns:

Dimineata sau seara sau cand vrei..depinzand de persoana;
eu beam ceai negru indian pentru ca imi placea aroma. chiar mi-ai amintit sa mai cumpar laughing si nu stiu daca ajuta la slabit ca nu-s prea gras si nu mi-am data seama daca am slabit sau nu

| Yosifica a răspuns:

Buna, da eu l`am folosit dar recunosc nu beau mult am baut o cana pe zi beam dimineata pe la ora 10 o cana fara zahar fara nimic, exista mai multe tipuri de ceai verde, eu am luat cu aroma de lamaie fiindca sunt o persoana care nu poate fara zahar iar lamaia mai lua din gustul ala ciudat..., am inceput sa fac si niste exercitii dimineata niste genoflexiuni 50, 100 abdomene(binentele depinde de forta ta fizica )poti face mai putine iar in fiecare zi s acresti cu cate 10... sau cate vrei sau sa faci mai multe, nu e bine sa bei seara deoarece iti creeaza un disconfort si mai ales daca ai probleme cu stomacul, e bun pentru detoxifierea organismului eu mai mult pentru asta l`am tinut dupa sarbatori (dupa sarmale si toate celelaughing ) si pe langa asta am mancate multe salate si bine inteles alimentele nesanatoase gen dulciurile si fast-food
au iesit din calcul pentru ceva timp dupa ce m`am lasat de ''regimul'' creat am inceput sa mananc cv mai mult in fiecare zi obisnuindumi organismul(daca incepi cu fas-food si alte cele dupa dieta ai riscul de a pune dublu chiar )dar asta nu m-a facut sa renunt la ciocolata care e viata mea:Xlaughing si mananc cam 4-5 patratele pe zi, dar in schimb am renuntat la paine si iti spun nu e nici o diferenta cu painea alba si cea de secare, neagra etc, tot paine e, tot aluat e, de asemenea sucurile acidulate, mai bine iti faci tu un suc de fructe si tinand cont de costul fructelor si legumelor decat sa dai pe alimente nesanatoase care sau scumpit mai bine iti permiti sa dai pe un kg de mare sau eu stiu..si te gandesti ca sanatatea ta nu este pusa in pericol, de asemenea sa nu faci prostia de a te infometa, fiindca iar nu te va ajuta cu nimic, am tinut un fel de regim nu foarte strict iar dupa ce vei bea o cana de ceai verde vei vedea ca nu o sa ai asa pofta de mancare, iar daca iti e foame nu te gandi ce sa mananci gasesteti o activitate si uiti de asta (fa sport in momentul ala) e greu la inceput, eu intr-o saptamana. am slabit 5 kg. si de cand l-am tinut n`am pus decat 2 kg la loc

| Gabitzu246 a răspuns:

BAi fratilor terminati cu alimentele astea de slabit degeaba tii regim si nu faci sport, mai cunosc o persoana a tinut regim o saptamana numa cu limonade nimic altceva, a 2-a saptamana era bucuroasa ca a slabit si a 3-a a ajuns la spital si a fost operata de urgenta ca a facut ulcer gastric

| Marius1985 a răspuns:

Buna. Da, ajuta sa slabesti, sie ste si foarte sanatos. Sa il bei in prima parte a zilei, contine i putina cofeina, si daca beis eara risti sa nu poti dormi bine. daca ai timp, exista pe internet o groaza de informatii despre ceai verde: http://steroizi.ro/articole/totul_despre_ceaiul_verde.php

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Buna! Iti recomand abdomene si genoflexiuni, eu fac 30 dimineata, 30 seara. In 2 saptamani am slabit cam 5-6 kilograme, insa, am mancat sanatos, fara grasimi, doar paine hipoglucidica, nimic dupa ora 6 seara. Un pont bun: nu rata micul dejun. Si mananca fructe si legume. happy Despre ceaiul verde nu stiu daca ajuta sa slabesti, eu personal nu am incercat.winking Sper ca te-am ajutat. O seara frumoasa in continuare! >big grin

| Lollipop023 a răspuns:

Buna.Ceaiul verde nu te ajuta la slabit.El te ajuta sa iesi la toaleta(adica sa iti faci treaba mare), dar sfatul meu este sa nu il bei daca nu ai probleme pentru ca mama mea il foloseste si stiu ce efecte are.Deci daca ai probleme cu iesitul afara este de preferat sa il bei dimineta.Si inca un sfat daca vrei sa pleci undeva in sa iti aduci aminte sa nu beiwinking. Baftahappy

| Arsenie_Daria_2000 a răspuns (pentru Lollipop023):

Ba daaa, ajută daca faci sport şi mănânci sănătos. Ajută la întărirea organismului.

| Liana12 a răspuns:

Da! Inainte sa mananci 3 cani pe zi :* Matusa mea a slabit cvu el dar nu stiu cate kg thinking Sper ca te-am ajutatwinking

| elenuyzy a răspuns:

Da ajuta la slabit. e bine sa iei dimineata, in niciun caz dupa ora 5 pm ca altfel nu vei mai putea dormi. dar ai grija in ce cantitate bei si cat timp pentru ca poate fi periculos. si fara regim si sport nu da rezultate. intreaba la farmacie mai bine si te lamureste

| 362 a răspuns:

Buna.Ceaiul verde se bea inainte de fiecare masa deoarece impiedica pofta de mancare si nu o sa poti manca asa de mult cum o faceai inainte.Mai poti sa si bei apa inainte sa mananci deoarece te balonezi si nu mai mananci asa de mult, oricum ceaiul verde se bea inainte de a manca

| Lena1234556778998 a răspuns:

Buna! Da te ajuta sa slabesti.Eu am baut ceai verde si sau vazut rezultate.Desi bineinteles nu slabesti daca maninci mult.eu am mancat foarte putin si nu am consumat deloc paine si nici dulciuri...Am facut sport mult