| JustWannaDance a întrebat:

Ceau. Cu ce ma pot da pe fata ca sa-mi dispara cosurile?
Fundita!

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Încearcă să te speli pe faţă în fiecare dimineaţă şi seară cu oţet sau zeamă de lămâie.
Este bună şi pasta de dinţi aplicată pe coşurile care te deranjează cel mai tare. Stai câteva minute aşa,iar apoi te clăteşti cu apă. În cîteva zile coşul se va micşora,iar după ceva vreme va şi dispărea. Atenţie însă, nu aplica pe toată faţa, ci doar pe cele mai mari coşuri.
Succes şi sper să reuşeşti să scapi de coşuri!

| VladConstantin20 a răspuns:

Zynerit(il gasesti la orice farmacie) sau crema de galbenelewinking

| Jenny23 a răspuns:

Da-te cu spirt injumatatit cu apa si spalate des pe fata. e doar un sfat

| Nick_1272 a răspuns:

Eu folosesc de la hofigal ACNEOGEL, e foarte bun, facut numai pe baza de plante si deci nu bagi chimicale si am mai auzit de ANTI-ACNE GEL CU BUSUIOC de la Cosmetic Plant, tot pe baza de plante!iar preturile sunt bune, maxim 10 ron / produs

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Poti sa te dai Clean &Clear sau cu parfum sau cu spirt cu o vata sa pui pe toata fata nu doar pe locul unde e cu probleme sau uitate peste siturile astea : http://www.ivyss.ro/? tine=productview&pid=130727&csu=general>v=1&cex=115837&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=ro_gen_general_sem_google_1__creme%20pentru%20cosuri&referrer=google_sem_115837&gkw=creme%20pentru%20cosuri&gclid=CObO8Z3PnqkCFYUXzQodpC3Isw, http://www.scapa-de-cosuri.eu/, http://www.kuponiada.ro/......lcome.html sau puneti argila sau puneti rosi pe fata mult succes sper ca te ajut :X :*

| claudiu89 a răspuns:

Mibazon ce se gaseste la farmacie veterinara si ii ieftin, aburi cu ceai de musetel sau creme scumpe http://www.ivyss.ro/? csu=general>v=1&cex=116429&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=ro_gen_general_sem_google_1__%2Bcrema%20%2BMELC&referrer=google_sem_116429&gkw=%2Bcrema%20%2BMELC&gclid=COfkwrbDnqkCFUTxzAodKlzwuQ

| Lollypop a răspuns:

Te poti spala zilnic,dimineata si seara pe fata cu sapun protex sau dove si totusi, mai ajuta la inlaturarea lor. Daca ai multe si nu le mai poti suporta, poti cauta la farmacie ceva pentru cosuri.Am auzit ca esti un fel de medicament.
Bafta!smug

| xKiddutz a răspuns:

Spirtul ti le usuca din cate am inteles, sau este cum sa ii spuun. de la VICHY. este lichid, o prietena de-amea. foloseste si ii trec foarte repede, ai putea incerca, happy

| playwithmylife a răspuns:

Pai,este o solutie la farmacie,se numeste Zineryt.Am folosit'o si este foarte buna,costa intre 30-35 lei.

| marta_3895 a răspuns:

Eu ma dau cu o chestie.nu stiu cum pot sa o numesc.de la avon.e ca un ruj normal
are culoarea pielii sau cum e fonu de ten
si imi usuca cosurile foarte repede...
si mai ma dau cu un fel de unguent din catina.si la fel imi dispar mai repede...
incearca sa te duci la farmacie cu produse naturiste si acolo gasesti sigur unguente impotriva cosurilor...
decat sa te dai cu creme scumpe care nu ajuta la nimicstraight face
sper ca te-am ajutat.happy
pa!