| Kesha1428 a întrebat:

Ceva leacuri,, babesti,,(naturale) impotriva cosurilor?

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere, 150gr. aloee de cel putin 3 ani, 150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intr-un borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile. Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce. Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Borcanul se tine la frigider.Bafta!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ciao! vizita la dermatolog este cea mai buna metoda, crede-ma! el este in masura sa-ti prescrie cel mai bun tratament adecvat tenului tau! cu leacurile babesti nu faci absolut nimic decat pierdere de timp si nervi intinsi la maxim! plus ca ceea ce imi face mie bine (din leacurile babesti, sa zicem ) tie iti poate face rau. deci? fuguta la dr si nu mai sta! pa pa

| Kesha1428 explică:

Merci tututror! happy

| Filip23 a răspuns:

Tamponari cu biter suedez sau biter romanesc (mai scump, dar si mai concentrat).

| valentingb a răspuns:

Asta e raspunsul cautat
te dai cu sapun pe fata(poti folosi dve daca te temi ca ti se usuca pielea, dar exact asta ai nevoie...in fine) deci te dai cu sapun si pe urma te dai cu faina de porumb, malai sau cum ii spui. stai asa vreo 5 minute, ca si cu o masca. dupa aia te speli bine bine.macar de 3-4 ori pe saptamana repeti faza. inceri de 3 ori si pe urma ori imi dai funda ori ma injuri. astept funda!

| catalin188 a răspuns:

Te speli in zona cu pobleme cu Sampon
in fiecare zi

| Adrian4759 a răspuns:

Lapte de iapa! E foarte bun si pentru pistruie! Are efect 2 in 1!

| Archdaemon a răspuns:

Excremente de troll negru

| Maream a răspuns:

Lapte cu castraveti

| Dreamt a răspuns:

Pasta de dinti le usuca

| smecherulxxl5 a răspuns:

Pai ce zic acum eu nu e babesc dar merge 100%. cumpara aknesol de la farmacie si date cu el cate putin dimineata si seara (iei un pic de vata, torni putin aknesol si te dai).

| andRaandRuta a răspuns:

Pai...Te dai cu ceai de musetel pe fata

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

La mine a functionat extraordinat de bine si m-a ajutat sa ma vindec de cosuri si puncte negre produsele din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Eu le recomand la toate cunostintele mele si ti le recomand sa le cauti.

| Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Masca cu miere de albine. Este foarte buna si lasa pielea foartwe fina si elimina excesul de sebum din cauza caruia apar cosurile sau punctele negre. Cam 30 de minute o data sau de 2 ori pe zi, dupa cum preferi si vei vedea rezultate, insa nu te astepta sa le vezi de la prima incercare. Asta folosesc si eu. Succes!happy

| Ellen9889 a răspuns:

2 aspirine pisate amestecate cu miere de albine, si te dai pe fata cu aceasta masca, dupa jumate de ora te speli.Aceasta masca trebuie folosita doar de 2 ori pe luna. Sper ca te'am ajutat

| Ledy80 a răspuns:

Infuzie de galbinele, solutie de praf de copt se aplica pe cosuri de mai multe ori.