| anonim_4396 a întrebat:

Remedii naturale impotriva cosurilor? FUNDA FUNDA FUNDA

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| IateyourCookie a răspuns:

@ICanSeeInYourEyes eu nu am auzit in viata mea de dermatoGOL laughing
Mrg. revenind la intrebarea ta nu iti recomand sucul de lamaie -daca ai fata sesnsibila pentru ca am incercat si eu ca toata lumea zicea ca e extraordinar si pur si simplu nu mai imi simteam fata de usturime...

| Fillaide a răspuns:

Te ungi cu suc de lamaie si garantat scapi de cosuri. Acesta ajuta si la decolorarea pistruilor, petelor.

Poti incerca si cu coaja de portocala.O razi si o amesteci cu putine apa.Crema obtinuta o pui pe zona afectata.

Se spune ca si usturoiul ajuta la tratarea accneei.Se freaca zona afectata cu usturoi si cosurile dispar.

Castravete ras se aplica pe fata, ochi si gat timp de 15-20 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Acesta este un excelent tonic pentru tenurile acneice si previne aparitia cosurilor si punctelor negre.

| cess a răspuns:

Crema Apidermin, costa 8 lei si se prepara in farmacie. este miraculoasa :* ti-o recomand

| oannabomboana a răspuns:

Voi incepe prin a-ti spune ca metodele depind de organism. Ca totul depinde de cat de dezvoltata este acneea. Apoi te voi sfatui sa mergi la un dermatolog, iar in cele din urma iti voi spune ce functioneaza la mine!
Seara te speli pe fata cu Clear Skin (stai 5 minute cu el pe fata) acesta va curata fata, iti stergi fata cu servetele sau orice prosop CURAT! Iti cumperi ZINERIT (stai cu el pe fata 15 minute) acesta va usuca cosurile. Apoi dai cu crema de galbenele care va hidrata fata! :p succes, funda?

| wolder a răspuns:

du-te la dermatogol sa iti dea ceva special pentru tenul tau!
doctorul se pricepe mai bine!

| unu a răspuns:

Sinuciderea

| bmm a răspuns:

Zeama de lamaie!

| Limonada_5771 a răspuns:

Cel mai natural este sa astepti sa iti treaca pentru ca tenul se schimba si nu vei mai avea. Daca vrei, ai putea incerca ca in fiecare seara sa te dai cu suc de lamaie pe cosuri, eu zic ca merge macar le usca si vor trece mai repede. Succes!:*

| Dulcee_7372 a răspuns:

Pt punctele negre poti sa folosesti malai, umezesti putin fata si freci pana simti ca te ustura. Pt cosuri eu folosesc crema de galbenele e in jur de 3, 50 lei. Pt cosuri poti sa fierbi apa si sa pui musetel, sa fc un fel de cei si apoi pui in prosop in kp si aburul sa iti vina in fata ca o inhalatie.