| Myruna99 a întrebat:

Ceva pentru puncte negre vreau si eu rapid si eficint! Dau funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

In primul rand demachierea dimineata si seara, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu pentru a trata/scapa de punctele negre de pe fata. De asemenea, recomandam sa folosesti crema sebo- reglatoare din gama Gerovital Plant Stop Acnee:http://farmec.ro/produse/ten/crema-sebo-reglatoare-purificatoare-96.html
Este o cremă de întreţinere zilnică a tenului seboreic şi acneic. Reglează secreţia de sebum, emulsionează lipidele în exces şi are un efect calmant, cicatrizant şi antiseptic datorită uleiului de gălbenele, extractului de Boswellia Serrata şi extractului vegetal antiacneic. Se foloseşte zilnic, dimineaţa şi seara, după curăţarea prealabilă a tenului cu gelul spumant antimicrobian Gerovital Plant Stop Acnee.
Se aplică pe faţă şi se masează uşor până la absorbţia completă

| DannaK a răspuns:

Fa-ti o infuzie de ceai la fata, apoi un scrub cu zat de cafea, dupa aia dai cu zeama de lamaie pe zona T, lasi sa actioneze vreo 5 minute, incerci sa scoti punctele negre, dupa aia bagi din nou capul sub prosop pentru o infuzie si iti stergi fata cu un prosop fff curat sau hartie igienica.

de la zeama de lamaie ai sa observi instantaneu cum incep sa dispara punctele negre. e de preferat sa faci asta spre seara cand nu mai e nevoie sa iesi din casa, ca dupa ce scoti punctele negre vei avea fata rosie cateva ore. succes!