| δεάδℓλκιss a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri si de puncte negre rapid?

4 răspunsuri:
| MeAndMe1000 a răspuns:

Crema Clean&Crear este foarte buna pentru a scoate punctele nerge.Eu o folosesc si iti spun drept ca te scapa instantaneu de punctele negre.Cat despre cosuri...nimeni nu poate castiga aceasta lupta,intr-un cuvant, sunt invincibile laughing. Pubertatea, ce sa-i faci?

| addelle21 a răspuns:

Buna! Incearca o alimentatie mai sanatoasa si un remediu naturist cum ar fi aplicarea unei masti de argila cosmetica apoi a uleilui din arbore de ceai, in maxim 2 saptamani rezultatele sunt vizibile mai ales daca incepi si o cura cu ceaiuri de plante medicinale ca brusturele, echinaceea, coada soricelului sau musetel.

| PaulCCraciun a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca esti la pubertate e foarte normal, pana se definitiveaza reglajul hormonal. Daca ai trecut de acea varsta, atunci poti incerca cu creme si diferite sapunuri,! DAR! este foarte bine daca ai face un test dermatologic inainte ca sa vezi ce solutii poti aplica pe piele, deoarece acele creme contin diferite substante care nu sunt acceptate de toate organismele, daca nu faci acest test e destul de posibil sa te trezesti cu niste complicatii si sa ramai cu sechele. Acele produse de la tv sau din nu stiu ce reviste or fi bune, dar cel mai bine sa testezi inainte ca sa nu ai surprize, avand in vedere ca lumea a evoluat foarte mult iar in produsele(alimetare si nealimentare) din ziua de azi se gasesc tot felul de chimicale.AI MARE GRIJA.

| Teo_Teodora_1992 a răspuns:

Cosurile pot deveni o adevarata povara pentru oricine atat la pubertate cat si la maturitate.Pentru asta eu am cateva sfaturi :1 date pe fata cu coaja de lamaie sau bicarbonat, 2 foloseste niste tintura de sanziene, 3 ai putea folosi si niste tretraciclina unguent (Atentie! Tretraciclina poate pata hainele ). Evita fondul de ten si pudra cat de mult posibil.