| anonim_4396 a întrebat:

Chiar nu stiu cum ar trebui sa ma imbrac si sa ma machiez de revelion :-s. Va rog help puppy dog eyes (nu ceva exagerat dar nici ca o calugarita)

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Incearca dresuri negre, fusta neagra nu prea lunga nici prea scurta mulata, un tricou dragut, un cardigan un pic mai sclipicios decat de obicei, pantofi cu toc, un lant potrivit de lung cu un pandativ cu inimioara de exemplu, bratari, un inel si cercei finuti. Cat despre machiaj, incearca pentru ochi un fard de pleoape un pic mai deosebit, mai de seara (nu stiu ce culoare au ochii tai, deci nu ma pot exprima in privinta culorii fardului), putin blush, un gloss roz, mascara (daca e nevoie) si neaparat sprancene pensate.

3 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Dă-ne mai multe detalii despre tine.
De exemplu, forma feței, culoarea ochilor, tipul de ten și așa mai departe.
Uite câteva idei, însă mi-ar plăcea să aflu detaliile pentru a te ajuta cu adevărat.
http://www.youtube.com/watch?v=VD47yv2NfMw
http://www.youtube.com/watch?v=x6TPIV9vkwQ&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=kWTLpGs6uYE
Dacă nu înțelegi foarte bine limba engleză nu este o problemă. Îți poți da seama cu ușurință care sunt pașii dacă ești atentă la detalii.
Succes și numai bine!

| kittyshor a răspuns:

Machiaj...smookie big grin.in umbre in concordantza cu tinuta big grin. depinde ce faci de rev. daca margi la o cabana,imbracaminte lejera,o pereche de colantzi si o bluzitza misto, sa-ti acopere fundu cu o curea la mijloc, daca mergi intr-ul local un maieu/tricou /rochita/fustita cu brizbrizuri slipitoare. o camasha draguta sau un tricou finutz happy spor mult

| Flavia32 a răspuns:

Ai putea incerca un plover mai lung cu niste ciorapi colorati (* gen albastru inchis, mov inchis, gri, etc) si niste cizme/botine.
La machiaj, mai discet: un contur al ochiului, rimel, fond de ten.