| ELena30 a întrebat:

Mi am cumparat pentru revelion o rochita crem din dantela, vreau sa o accesorizez cu accesorii vintage (cercei, inel) si nu stiu cum ar trebui sa ma machiez. Help me. Funda love struck

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Ar fi bine sa te machiezi natural. La ochi, da-te cu putin fard de pleoape bej si cu un contur negru. Merge putin blush roz pentru a da culoare tinutei tale si un luciu de buze/ruj intr-o nuanta deschisa, naturala (roz deschis, nude). Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Eu m-as machia asa:baza de machiaj, mult fond de ten, pudra, pentru ochi as folosi pe arcada fard bej, iar pe pleoapa mobila fard verde, denmatograf negru, blush caramiziu si ruj roz puternic:* bafta:*

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ceva in gen http://ladydyvine.blogspot.com/......icite.html
sau daca vrei o pata de culoare,iti recomand ca va merge extrem de bine un albastru deschis,o nuanta cam ca a cerului, si iti dai pe pleoapa cu o linie nici prea subtire nici prea groasa.
inainte de asta, poti sa te dai cu un fard iluminator pe la arcada.
iti zic ca o sa atragi toate privirile daca incerci:d

| onnellisuus a răspuns:

Buna! Eu as incerca un machiaj vintage. Tus pe pleoapa superioara, machiaj iluminator pe pleoapa inferioara (in josul ochiului ca sa zic asa) rimel, iar buzele intr-o nuanta nude. Bineinteles fond de ten, blush si ce mai trebuie. Cred ca ar veni foarte bine machiajul acesta cu tinuta. Am gasit si doua tutoriale pe youtube, care iti explica cum sa realizezi machiajul. Sper sa iti placa si... An nou fericit!;) http://www.youtube.com/watch?v=ISlcez09FRI http://www.youtube.com/watch?v=_oI0Bwai83k&feature=related