| Deea_2465 a întrebat:

Ciao! ma numesc andreea si am 12 ani. la vara vreau sa imi pun gel pe unghii dar cum sa o conving pe mama ca pot sa am si eu unghii cu gel? ea nu ma lasa ca zice ca imi stric unghiile angry

Răspuns Câştigător
| Bojthe a răspuns:

Crede-ma faci cea mai mare prostie punanduti unghii cu gel eu am vut pana acum cateva zile iar cand le-am dat jos unghiile mele frumoase disparusera crying deci te-as sfatui sa nu iti pui)
P.S am 13 ani neimpliniti

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu iti propun sa-ti dai direct unghiile pe razatoare pana la sange. Rezultatul va fi acelasi si e si gratis.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pai are dreptate.
vezi-ti de papusi pana atunci.

| Anca a răspuns:

Mi-am pus de 2 ori tipsuri cu gel.
Rezultat : dezastruos!

Sper sa imi recapat unghiile mele vreodata. Pt ca momentan mi se rup din orice, si nu mai reusesc sa am unghii lungi natural.

Eu zic sa-ti vezi de treaba ta, cu gelul.
Mai bine cauta pe net modele haioase si deseneaza-ti unghiile.
La 12 ani e mai potrivit decat sa ai unghii false cu gel!

| tpuu a răspuns:

Da cred ca poti sa ti le strici straight face.Dar mama tha mai zice ca la varsta asta sa iti pui "unghi cu gel" parerea mea e ca esti mica...
dar daca tot vrei roaga mult de tot pe mama ta.si ii spui ca nu ti le strici big grin.

| Akid a răspuns:

Pur si simplu ii impui
ii zici ca daca nu t lasa faci un gest nebunesclaughing

| Maya_9911 a răspuns:

La ce iti trebuie unghii cu gel la 12 ani? Pune mana pe carte, ca nu'ti tin unghiile de foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iiti zic eu "Te duci la maicata o omori si atunci iti poti da cu gel" cel mai smecher asa sorrybig grin

| ina88 a răspuns:

La 12 ani tie-ti trebuie gel pe unghii? Mai bine vezi-ti de scoala.

| Squmpasqumpy a răspuns:

Buna! Si eu am 12 ani ...am stat mult de capul mamei sa ma lase sa imi pun unghii cu gel la vara.Ei bine, dupa multe rugaminti m`a lasat in sfarsit asa ca la vara o sa am unghii cu gel happy
Dar nici sa devii dependenta de ele.O verisoara de-a mea si-a pus unghii cu gel timp de vreo 10 ani si era sa ii putrezeasca unghiile naturale sad Cum am zis, nu este o tragedie daca iti pui unghii odata pe an. Sper ca mama ta sa fie de acord! happy