Întrebare recomandată | ElenaLoly a întrebat:

Cine a folosit uleiul de ricin pentru par? Cat creste intr-o luna? Cam in cat timp creste 4-5 cm folosind uleiul de ricin?

5 răspunsuri:
| Iosif_Vlad_1980 a răspuns:

Am un prieten care se spala cu acest gen de ulei, se spala des dar nu regulat. Faza e ca eu nu am vazut nici cea mai mica diferenta insa omul se simtea genial.

| Claudya28 a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin o data pe sapt si este foarte bun in cateva luni mi-a crescut 5-6 cm.

| ElenaLoly explică (pentru Claudya28):

Si intr-o luna cat?

| Teodorescu_Bardas_Elisabeta_1994 a răspuns:

Este super bun uleiul de ricin,am folosit si eu, hraneste firul de p[ar, e mai gros, mai sanatos si creste mai repede, acum ca o sa vina iarna trec la tratament cu ulei de ricin. Uneori amestec cu ulei de rosmarin, e ff bun.http://www.puterea.ro/......html....6. Hrănirea părului şi scalpului se poate realiza cu un tratament revitalizant cu ulei fierbinte. Puneţi la încălzit 5-10 ml de ulei presat la rece de jojoba, apoi adăugaţi 3-6 picături de ulei de rozmarin. Aplicaţi amestecul pe păr, efectuând un masaj energic al pielii capului. Se acoperă apoi cu o folie şi un prosop. Uleiul trebuie lăsat pe păr cel puţin două ore.

| Teodorescu_Bardas_Elisabeta_1994 a răspuns:

Am folosit si e fff bun, creste parul si hraneste firul, devine mai gros mai sanatos.Acuma ca vine frigul o sa incerc iarasi tratamentul.Foarte bun pentru cresterea parului este si uleiul esential de ROSMARIN. Gasiti reteta pe Google