| MadiAlice a întrebat:

Cine a incercat fondul de ten BB Cream de la Garnier? Este bun? Ce contine?
Funda

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Depinde ce fel de ten ai:). Daca il ai gras nu te ajuta iti scoate in evidenta zonele cu probleme, insa pentru tenul uscat sau normal este bun.
Uite ceva ce probabil te va ajuta;
http://laurabalaban.blogspot.com/2012/02/garnier-bb-cream-review.html

3 răspunsuri:
| Xeniaa a răspuns:

Si eu am deschisa si e buna dar ma dau rar cu ea sa nu afecteze ( am 16 ani )

| MisteryM a răspuns:

Cred ca subiectul "BB Cream" a fost cel mai discutat subiect din ultima perioada. Chiar azi am avut curiozitatea sa vad ce cred alte fete despre cel de la Garnier si am ramas foarte uimita cand am vazut ca din 6 postari pe care le-am citit eu, doar una era pozitiva.

Desigur, au fost si pareri superficiale de genul "mi-am luat nuanta prea inchisa, automat produsul este prost" sau "contine alcool, deci nu-si face treaba". Replica cu alcoolul m-a deranjat cel mai tare pentru ca si fondurile de ten contin alcool asa ca, nu inteleg what's all the fuss about?!
Ca sa intelegem de la bun inceput ce este de fapt un BB Cream, am ales descrierea cea mai simpla. BB Cream-ul este un mix pigmentat care actioneaza in acelasi timp sub forma de fond de ten si crema hidratanta. De asemenea, vreau sa precizez ca nu poate fi folosit de oricine, iar aici ma refer la fetele cu acnee care de obicei depun eforturi suplimentare cand se machiaza si cauta mereu produse cu o putere de acoperire cat mai mare.

| pynnk a răspuns:

Eu il am love struck eu una ma impac foarte cu el.il am pe cel mediu este un pic gras dar intra f repede in piele si acopera foarte bine are si un miros placut.il gasesti in farmaci si este in jur de 25-30 lei.