| ElenaLoly a întrebat:

Cine a încercat masca cu ulei de ricin pentru par? Cati centimetri a crescut Într-o luna?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu l-am folosit pe sprancene si chiar mi-au crescut si mai repede. Depinde si de cresterea generala a parului tau, acum nu te astepta chiar la minuni ca totusi e un ulei cu 7-8 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am incercat-o!
De fapt o fac in fiecare an, cam 2-3 luni si parul creste 1-1.5cm/luna, depinzand si de ce mananc si de ce beau, nu doar de uleiul de ricin.
Uleiul de ricin intareste de fapt firul de par si il regernereaza, dar nu-i grabeste cresterea, sau daca o face, probabil nu am observat eu ca-mi creste mai repede, ca in lunile in care nu fac masca cu ulei.

| ElenaLoly explică (pentru Violleta2022):

Atât de puțin creste? Atât creste el normal pe luna.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ElenaLoly):

De fapt nu creste putin deloc!
Normal creste 1 cm pe luna, dar in cazuri exceptionale, cand il hranesti bine, sau ii faci tratamente regenerante, poate creste si 1.5cm.