| Alina_5575 a întrebat:

Cine imi poate recomanda ceva impotriva caderi parului?
Cine a avut aceasta problema, ce ati folosit?

5 răspunsuri:
| DarkShina5566 a răspuns:

Mie imi cadea parul groaznic si am inceput sa folosesc ulei de masline.Inainte sa te speli te dai cu ulei de masline si astepti doua ore.O sa vezi ca o sa ai rezultete imediate.Sa te speli de 2 ori pe saptamana. E de recomandat sa fsci asta de 10 ori. Succes

| Alina_5575 explică (pentru DarkShina5566):

As incerca dar am auzit ca si ingrasa parul mai ales la cel drept thinking nu am avut probleme de genul asta deloc, dar in ultimile luni am avut probleme, stres, am pierdut niste persoane si in ultima luna mi-a cazut foarte tare parul, incep sa ma ingrijorez ca nu am mai patit asa. mi-a recomandat cineva un tratament de la garnier dar caut de o saptamana si degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e ceva ereditar--> daca tatal tau e chel sil mosteneesti nai ce sa-i faci decat transplant de par
daca nu du-te la un doctaor si-ti va spune el

| KnifeWrench a răspuns:

Am avut aceasta problema, am incercat de toate, dar din pacate singurul lucru care impiedica caderea parului 100% e podeaua.

| LexxisMtf a răspuns:

Exista sampoane speciale, pe care scrie clar "impotriva ruperii parului", de exemplu, eu folosesc si sampon si balsam Pantene si in cazul meu se vad rezultate happy. Daca iti cade parul groaznic, poti folosi ulei de ricin happy. Din cate am auzit, e destul de bun happy. Bafta!