| alice_5598 a întrebat:

Cine imi poate spune cum pot realiza un machiaj asemanator cu acesta? http://www.eva.ro/......61913.html Ce culori sunt folosite?

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Cauta la tutoriale pe Youtube "cat eye make up" sau ceva de genul si gasesti mai multe video-uri care te pot ajuta si in care machiajul este poate chiar mai dragut, dar folosind aceeasi paleta de culori.
Succes, pa-pa!

| lays a răspuns:

Dai cu putin crem in colturile interioare ale ochilor, dupa aceea dai cu maro pe toata pleoapa, iti conturezi ochii cu negru, iar la colturile exterioare dai cu fard negru dar foarte estompat. iar jos iei o pensula ca aia pentru gloss(nu de la gloss, cea din trusa speciala) si dai cu fard negru, apoi rimel.si voilabig grin cred ca n-ai inteles nimic.nici eulaughingglumescstraight facebafta:*

| meioana a răspuns:

Http://www.eva.ro/......61918.html

mov...auriu...:-?
creion mov:-? cu tenta de albastru:D

| AncaSiAtat. a răspuns:

Creion bleu jos, fard maro sus, rimel negru, putin creion negru pe sub fardul bleu, gloss nude, putin blush iar inainte sa te apuci sa faci ochii dai un strat subtire de fard auriu-maro

| Zuzulina_9287 a răspuns:

Are creion albastru si sus si jos si apoi din ce in ce negru mai inchis